Bus teisiami du KGB-istai kaltinami genocido vykdymu Lietuvoje (5)

Prieš teismą stos du sovietinės represinės struktūros (KGB) buvę pareigūnai, kaltinami padėję vykdyti genocidą, aktyviai dalyvavę laisvės kovotojo Adolfo Ramanausko – Vanago suėmime.

Gruodžio 9 d., penktadienį, 9 val. Kauno apygardos teisme (Adresas: A. Mickevičiaus g. 18, Kaunas) vyks genocido baudžiamosios bylos nagrinėjimas, kurioje kaltinimai pateikti  Lietuvos Respubliką okupavusios SSRS represinės struktūros – Lietuvos SSR Valstybės saugumo komiteto (KGB) – Lietuvos SSR VSK (KGB) Kauno miesto valdybos 7-ojo poskyrio pareigūnams – seržantei Jadvygai Kuprėnienei ir leitenantui, operatyvinių pavedimų darbuotojui Iljai Vorobjovui. Pagal Kauno miesto apylinkės prokuratūros kaltinamąjį aktą šie KGB darbuotojai dalyvavo Lietuvos partizanų vado generolo Adolfo Ramanausko – Vanago ir partizanės, jo žmonos Birutės Mažeikaitės suėmimo operacijoje 1956 m. spalio 12 d., po kurios A. Ramanauskas buvo įkalintas KGB kalėjime Vilniuje. Ten tą pačią dieną žiauriai kankintas ir sužalotas, vėliau apgydytas ir dar metus brutaliai fiziškai ir psichologiškai kankintas. Galiausiai neteisėtos sovietų okupacinės valdžios – Aukščiausiojo teismo 1957 m. rugsėjo 24-25 d. nuteistas mirties bausme ir tų pačių metų lapkričio 29 d. nužudytas, t. y. fiziškai sunaikintas kaip atskiros politinės grupės – pasipriešinimo sovietų okupacijai narys.

Jo žmona, partizanė Birutė Mažeikaitė po barbariškų tardymų ir kankinimų buvo nuteista kaip atskiros politinės grupės – pasipriešinimo sovietų okupacijai narė. Politinės kalinės golgotas ėjo tolimoje atšiaurioje Kemerovo srityje.

Jadvygai Kuprėnienei ir Iljai Vorobjovui yra pateikti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 24 str. 6 d. (bendrininkavimas) – padėjėjas yra asmuo, padėjęs daryti nusikalstamą veiką duodamas patarimus, nurodymus, teikdamas priemones arba šalindamas kliūtis, saugodamas ar pridengdamas kitus bendrininkus.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad genocidas – labai sunkus nusikaltimas žmoniškumui – tas, kas siekė fiziškai sunaikinti visus ar dalį žmonių, priklausančių bet kuriai nacionalinei, etninei, rasinei, religinei, socialinei ar politinei grupei, organizavo, vadovavo ar dalyvavo juos žudant, kankinant, žalojant, trikdant jų protinį vystymąsi, deportuojant, kitaip sudarant tokias gyvenimo sąlygas, kad jos lėmė visų jų ar dalies žūtį, ribojo toms grupėms priklausančių žmonių gimstamumą ar prievarta perdavė jų vaikus kitoms grupėms

2011 m. lapkričio 25 d. į teisiamąjį posėdį kaltinamoji Jadvyga Kuprėnienė neatvyko. Kauno apygardos teismo nutartyje nustatyta, kad jokių pateisinamų neatvykimo priežasčių teismui kaltinamoji nenurodė. Šioje nutartyje taip pat sakoma, kad į teismo posėdį, vyksiantį  2011 m. gruodžio 9 d. 9 val. kaltinamoji priverstinai atvesdintina.

Teismo posėdis atviras.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė