Nacionalinė moksleivių akademija – tarp laureatų tarptautiniame konkurse (0)

Visi laimėtojai, Lietuvos, Lenkijos, Prancūzijos ir D. Britanijos atstovaiŠių metų gruodžio 1 d. Varšuvoje (Lenkija) vykusiuose tarptautinio konkurso „Discover e-volunteering“ apdovanojimuose Nacionalinė moksleivių akademija buvo įvertinta už inovatyvumą bei sėkmingą interneto naudojimą gabių vaikų ugdyme. Jai įteiktas „Orange Foundation“ fondo skirtas 2000 eurų prizas, kuris bus naudojamas nuotolinio ugdymo programos tolimesniam įgyvendinimui. 

2011 metai yra skelbiami Europos savanorystės metais. Ta proga pirmą kartą Europoje buvo organizuojamas konkursas „Discover e-volunteering“, kurio tikslas – pagerbti iniciatyvas ir tuo pačiu skatinti įdomių projektų, kurie susiję su savanoryste nuotoliniu būdu, plėtrą.

Iš tiesų, konkurso organizatoriai „The Good Network Foundation“ įrodė, kad internetas ir informacinės technologijos Europoje gali būti priemone, kurią galima panaudoti savanorystei,  kuriant gražius, įdomius bei prasmingus projektus.

Iš viso šiame konkurse buvo pateikta apie 90 savanorystės projektų, kuriuose naudojamas internetas, iš 18 Europos šalių. Iš gautų paraiškų konkurso komisija atrinko 12 geriausių nominantų, tarp kurių buvo ir Nacionalinės moksleivių akademijos projektas – nuotolinio ugdymo programa, skirta gabiems, talentingiems bei didelį potencialą mokytis turintiems vaikams, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos ar socialinės padėties. Už 12 išrinktų nominantų „Discover e-volunteering“ interneto puslapyje balsavo internautai.

E. Daunienei apdovanojimą įteikia Mireille Le Van, Orange foundation_ generalinė sekretorė

E. Daunienei apdovanojimą įteikia Mireille Le Van, Orange foundation_ generalinė sekretorė

Pasak Nacionalinės moksleivių akademijos direktorės Eglės Daunienės, dalyvaudama šiame konkurse, Akademija atrado naują žodį – „elektroninė savanorystė“. E-savanoriška veikla iš dalies arba visiškai vystoma per interneto prieigą namie, darbe ar kitur. Ir nors veikla vyksta virtualiame pasaulyje, ji neša naudą realiame gyvenime.

Egle Daunienė, NMA direktorė ir Mireille Le Van, Orange foundation generalinė sekretorė

Egle Daunienė, NMA direktorė ir Mireille Le Van, Orange foundation generalinė sekretorė

„Savanorystė virtualiu būdu iš tiesų atspindi šio laikmečio dvasią, taip veikiant galima padaryti labai daug gerų darbų. E-savanorystės dėka NMA sėkmingai veikia jau aštuntus metus. Smagu, kad ir pati paraiška konkursui buvo paruošta e-savanorystės būdu. Du NMA e-savanoriai, Akademijos absolventas Andrius Aučinas bei ankstesnė NMA direktorė Lina Danienė, paraiškos turinį aptarė elektroniniais laiškais ir paruošė ją nė karto nesusitikę gyvai“, – dalyvavimo konkurse priešistore dalinosi Eglė Daunienė.

Pasak Akademijos direktorės, elektroninė savanorystė turi labai daug bendro su savanoryste realiame pasaulyje. Čia taip pat reikia motyvacijos, noro užsiimti savanoriška veikla. Skirtumas tas, kad čia peržengiamos laiko ir erdvės ribos bei atveriamos naujos bendradarbiavimo formos ir sritys.

„NMA nuotoliniu būdu savanoriauja didelis būrys žmonių, tikinčių idėja bei norinčių duoti kažką kitam. Esame labai dėkingi visiems NMA Alumni nariams, studentams, dėstytojams, kurie, būdami net ir užsienyje, įsitraukia į Akademijos veiklą ir  su naujai įstojusiais akademikais dalinasi savo patirtimi bei žiniomis“, – džiaugėsi NMA direktorė Eglė Daunienė.

„Nacionalinė moksleivių akademija“ steigėjai – Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ ir Bronė Narkevičienė. Akademijoje be nuotolinio ugdymo programos, organizuojamos ir rudens, žiemos ir vasaros sesijos, kuriose akademikai gali pagilinti pasirinkto dalyko žinias, tačiau jose ypatingas dėmesys skiriamas asmenybės ugdymui – savęs ir pasaulio pažinimo, kūrybiškumo, pilietiškumo ugdymo užsiėmimams, kurie padeda plėsti akiratį, suprasti save ir mokytis padėti kitiems. Taip pat be sesijų organizuojami ir kiti nauji, novatoriški projektai, konkursai, nes vienas pagrindinių Akademijos tikslų – išbandyti ir kurti naujus mokymo(si) metodus, kurie ilgainiui galėtų įsitvirtinti ir švietimo sistemoje. Akademijos veikla yra finansuojama Lietuvos verslininkų lėšomis.

NMA globėjai: Arvydas ir Alvyda Janulaičiai, „Swedbank“, AB.

NMA draugai: TEO LT, AB, Kauno technologijos universitetas, UAB „Biotech Sicor“, LR Švietimo ir mokslo ministerija, UAB Omnitel, Vilniaus senamiesčio „Rotary“ klubas.

NMA bičiuliai: ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas ir UAB „Scaent Baltic”.

Šį europinį „Discover e-volunteering“ konkursą organizuoja „Good network foundation“ ir „Orange Foundation“ organizacijos, bendradarbiaujant su kitais konkurso partneriais, kuris vykdomas pagal Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Vertybės ir savanorystės ir e-savanorystės veiklos“ (angl. „Values and activities of volunteering and e-volunteering”).

Kategorijos: Švietimas, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė