Atrasta planeta kurioje gali būti gyvybė (4)

NASA kosminis teleskopas „Kepler“ toliau stebina savo atradimais. Vakar paskelbta, kad prie truputį šaltesnės ir mažesnės nei mūsų Saulė žvaigždės atrasta 2,4 karto didesnė planeta nei Žemė, kuri skrieja tokiu atstumu, kad jos paviršiuje galėtų tyvuliuoti skystas vanduo, o vidutinė  temperatūra 22 °C. Metai joje trunka 289 dienas. Naujoji planeta pavadinta Kepler-22b ir yra nutolusi nuo mūsų už 600 šviesmečių.

Kol kas yra sunku nustatyti ar planeta yra dujinė, ar ji turi kietą (uolėtą) paviršių. Mokslininkus taip pat domina ar ta planeta turi atmosferą. Tai bus bandoma nustatyti tolimesnių tyrimų metu.

Nuo 2009 metų kosminis teleskopas „Kepler“ egzoplanetų ieško užtemimų būdu. Kuomet planeta atsiduria tarp tiriamos žvaigždės ir teleskopo savo žvaigždę ji truputį pritemdo. Tokių spindesio sumažėjimų ir ieško „Kepler“, kuris skrieja 1,5 mln. kilometrų nuo Žemės.

Kepler-22 ir Saulės sistemos palyginimas. NASA ir Alkas.lt nuotr.

Kepler-22 ir Saulės sistemos palyginimas. NASA ir Alkas.lt nuotr.

Oficialiame NASA puslapyje skelbiama, kad šiuo metu yra patvirtintos 28 planetos, o kandidatuojančių tapti egzoplanetomis jau priskaičiuojama apie 2300. Galbūt gyvybės zonoje skriejančių planetų skaičius yra 48. Mokslininkai mano, kad apie 80% iš jų pasitvirtins.

 

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė