Vilniuje vyks ESBO Ministrų Tarybos sesija (tiesioginė transliacija) (0)

Hilari Klinton Vilniuje | DELFI, Š.Mažeikos nuotr.Gruodžio 6 d. Vilniuje prasidės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesija. Į gruodžio 6-7 dienomis vyksiančią Ministrų tarybos sesiją turėtų atvykti per 40 valstybių užsienio reikalų ministrų, tarp jų ir Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovė Katerin Ašton (Catherine Ashton). Sesijoje taip pat dalyvaus ir pirmadienio vakarą į Vilnių atvykę Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas (Sergej Lavrov), bei JAV valstybės sekretore Hilari Klinton (Hillary Clinton).

Be kitų ESBO narių susitikime Vilniuje taip pat ketina dalyvauti Vokietijos, Turkijos, Ispanijos, Ukrainos, Švedijos, Olandijos, Liuksemburgo, Kazachstano, Graikijos, Lenkijos, Baltarusijos, Azerbaidžano, Belgijos, Kanados, Danijos, Suomijos, Gruzijos, Airijos, Serbijos, Latvijos, Estijos ministrai. Iš šalių partnerių turėtų atvykti Astralijos ir Izraelio užsienio reikalų ministrai.

ESBO Ministrų Tarybos susitikimas Vilniuje yra baigiamasis Lietuvos pirmininkavimo šiai organizacijai renginys. Žmogaus teisių ir laisvių įgyvendinimas visoje ESBO erdvėje, neišspręstų konfliktų Pietų Kaukaze ir Moldovoje sureguliavimas, pasirengimas atremti naujas grėsmes, maksimalus tarptautinių organizacijų potencialo panaudojimas – svarbiausi prioritetai, kuriuos Lietuva siekė įgyvendinti pirmininkaudama ESBO 2011 m.

ESBO pirmininko, Lietuvos užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio žodžiais, „pasaulis susiduria su daugybe neatidėliotinų iššūkių, pradedant šiuo metu besitęsiančia finansine krize ir baigiant įvykiais Vidurio Rytuose ir Šiaurės Afrikoje. Svarbu, kad krizės metu sutelktume jėgas siekdami tikslo sukurti saugumo bendriją, apimančią euroatlantinį ir Eurazijos regioną, kaip nusprendė mūsų lyderiai prieš metus vykusiame ESBO valstybių vadovų susitikime Astanoje. Šis susitikimas suteikia galimybę siekti pažangos sprendžiant senus ir naujus iššūkius“.

Dviejų dienų trukmės susitikime bus aptariami klausimai, susiję su užsitęsusiais konfliktais, tarptautinėmis grėsmėmis ir bendradarbiavimo su ESBO šalimis partnerėmis stiprinimu, įskaitant Pietų Viduržemio jūros regiono šalis ir Afganistaną.

A.Ažubalis išreiškė viltį, kad taip pat bus priimti sprendimai, susiję su įvairiais kitais bendrais saugumo iššūkiais, nuo ESBO vaidmens užtikrinant energetinį ir kibernetinį saugumą iki žurnalistų saugumo.

Gruodžio 6 d. prasidėsiančią ESBO ministrų Tarybos sesiją iškilmingai atidarys Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Planuojamas dvišalis Prezidentės D.Grybauskaitės susitikimas su ESBO renginiuose dalyvausiančia JAV valstybės sekretore H.Klinton. Šio susitikimo metu bus aptarti: bendradarbiavimas stiprinant saugumą bei žmogaus teisių padėtį regione, energetikos ir branduolinės saugos klausimai bei pasirengimas NATO viršūnių susitikimui, kuris įvyks kitų metų pavasarį Čikagoje.

H.Klinton vešėdama Lietuvoje be kita ko ketina susitikti ir su Baltarusijos opozicijos aktyvistais.

ESBO Ministrų tarybos sesiją ir baigiamąją spaudos konferenciją, kuri vyks gruodžio 7 d., bus galima stebėti tiesiogiai internetu ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė