Rusijos Dūmos rinkimus laimėjo V.Putino partija (video) (0)

newsru.com nuotr.Gruodžio 4 d. Rusijoje įvyko Dūmos rinkimai. Rusijos federacijos Centrinė rinkimų komisija paskelbė, kad paskutiniais preliminariais duomenimis, suskaičiavus 96% biuletenių, V.Putino partija „Edinaja Rosija“ surinko 49,54% rinkėjų balsų. Komunistai – 19,16%, „Spravedlivaja Rosija“ – 13,22%, Liberalų demokratų partija (V.Žirinovskio) – 11,66%.

Kitos 3 partijos į Dūmą kol kas nepapuola. „Jabloko“ partija gauna – 3,30% balsų, „Patrioty Rosiji“ ir „Pravoje Delo“ mažiau nei 1 procentą. Rinkimuose dalyvavo 60,2% rinkėjų. Negaliojančiais pripažinti 920 124 biuleteniai (1,55%).

Tai reiškia, kad į Rusijos Valstybės Dūmą ateina tos pačios partijos kurios ten buvo išrinktos ir prieš ketverius metus. Skirtumas tik tas, kad V.Putino partija netenka daugiau kaip 14% balsų.

2007-ųjų metų rinkimuose „Edinaja Rosija“ buvo gavusi 64,3% balsų ir 315 vietas Dūmoje, komunistai – 11,57% ir 57 vietas, „Spravedlivaja Rosija“ – 7,74% ir 38 vietas, Liberalų demokratų partija (V.Žirinovskio) – 8,14% ir 40 vietų.

Dabar, preliminariais duomenimis, vietos Dūmoje turėtų pasiskirstyti taip: „Edinaja Rosija“  238 vietos (- 77) , komunistai – 92 vietas (+35), „Spravedlivaja Rosija“ – 64 vietas (+26), Liberalų demokratų partija (V.Žirinovskio) – 56 vietų (+16).

Šie rinkimai į žemuosius parlamento rūmus – 450 vietų Valstybės Dūmą – laikomi rimtu V.Putino galimybės išsilaikyti valdžioje išbandymu, jam rengiantis kitų metų kovo mėnesį įvyksiančius prezidento rinkimus dar kartą siekti prezidento posto Kremliuje.

Iš įvairių vietų Rusijoje pranešama apie rinkimų tvarkos pažeidimus. Rinkimų stebėtojai sako, kad blokuojamos internetinės svetainės, kuriose galime pranešti apie rinkimų pažeidimus. Video įrašų liudijančių  bandymus klastoti rinkimų rezultatus pasirodo internete. Štai vienas toks video reportažas (rusų kalba) kuriame žurnalistai atskleidė mėginimą į balsadiežę įmesti šūsnį nelegalių biuletenių pažymėtų „Vieningoji Rusija“ partijos naudai:

httpv://youtu.be/hLs8kv3u1hw

Novokuznecke dar prieš oficialią balsavimo pradžią balsadėžės jau buvo užpildytos biuleteniais:

httpv://youtu.be/S8__1rCKHjo

Kategorijos: Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė