Mažėja skurdas Lotynų Amerikoje (0)

Skurdo lygis Lotynų Amerikos šalyse yra mažiausias per pastaruosius 20 metų, praneša Jungtinių Tautų Organizacija (JTO), stebinti Lotynų Amerikos ir Karibų baseino ekonominę situaciją.

Nuo 1990 m. iki 2010 m. žemiau skurdo ribos gyvenančių žmonių sumažėjo nuo 48,4% iki 31,4%. Laikoma, kad šiuo metu gyvena skurde apie 177 mln. gyventojų.

„Skurstančiųjų skaičius ir turtinė atskirtis tarp turtingųjų ir neturtingųjų visą laiką mažėja šiame regione ir tai labai džiugina, kuomet pasaulis išgyvena ne lengviausią ekonominį laikotarpį“,– sako Alisija Barsena, JTO atstovė.

Geriausia situacija Peru, Ekvadore, Argentinoje, Argentinoje, Urugvajuje ir Kolumbijoje. Tačiau kai kuriose regiono šalyse situacija nėra tokia optimistiška. Skurdas padidėjo Meksikoje ir Hondūre.

Prognozuojama, kad iki metų pabaigos skurstančiųjų skaičius turėtų dar sumažėti iki 174 mln. gyventojų. Tendencijas pristabdo didėjančios maisto kainos visame pasaulyje. Dėl šios priežasties skurdas išaugs nuo 12,3% iki 12,8%.

Ataskaitoje ypatingas dėmesys atkreipiamas į Karibų baseino šalis. Didžiausios iškeliamos problemos yra didelė bedarbystė ir ŽIV infekuotų jaunų žmonių skaičius, kuris sudaro apie 1% to regiono gyventojų. Blogesnė padėtis tik Afrikos valstybėse piečiau Sacharos.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė