Atgimusios Dieveniškių krašto dainos (0)

Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcija išleido kompaktinę plokštelę „Dieveniškių krašto dainos“. Joje išgirsite senąsias Advento, šv. Kalėdų, rugiapjūtės, šeimos ir meilės dainas. Kartu parengtas leidinys „Dieveniškių krašto dainynas“, kuriame dainų tekstai pateikti tarmiškai, užrašytos ir dainų gaidos.

„Dieveniškių krašto dainos“ – tai pirmoji šio unikalaus Lietuvos krašto liaudies dainų rinktinė, išleista kompaktinės plokštelės forma. Atlikus restauraciją, panaudoti 1952, 1959 ir 1960 metų ekspedicijose daryti įrašai.

Marijos Seržantaitės, Marijos Lukaitienės, Zosės Siliukienės ir Liudvikos Šilabritienės atliekamos dainos vertingos savo autentiškumu. Tai senosios kalendorinių apeigų, darbo dainos bei viena populiariausių vaikų daina „Du du du atskrido bacėnas“, taip pat archajiškas vestuvinis verkavimas. Kompaktinėje plokštelėje įrašytas 31 kūrinys. Šie įrašai saugojami Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Dieveniškės – nuostabios gamtos ir unikalios gatvinių kaimų architektūros kraštas Šalčininkų rajone. Valstybės saugomų Poškonių, Rimašių ir Žižmų kaimų autentiškos sodybos mena XIX a. pabaigą. Sparčiai nykstant senosioms tarmėms ir dainininkams, „Dieveniškių krašto dainų“ rinkinys yra bandymas išsaugoti autentišką žodinį paveldą, populiarinti Dieveniškių kraštą, jo nematerialųjį paveldą, garsinant jam būdingas, unikalias dainų atlikimo tradicijas.

Šio sumanymo bendradarbių – Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcijos, Kultūros rėmimo fondo, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos – pastangas įgyvendino leidykla „Dangus“.

Pasak Dieveniškių istorinio regioninio parko direktoriaus Roberto Jomanto, „Dieveniškių krašto dainos“ yra beveik tris dešimtmečius puoselėtos idėjos įgyvendinimas. Tai – autentiškos tautosakos, brangaus lietuviškojo paveldo, puoselėjamo Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcijos, dalies atspindys, atmintis ir galimybė geriau pažinti unikalų kraštą ir jo žmones.

Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcijoje leidinys  „Dieveniškių krašto dainos“ buvo pristatytas vietos bendruomenei.

Kategorijos: Etninė kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė