Premjeras A.Kubilius paragino Lenkijos politikus ir ekspertus nepolitikuoti dėl Lietuvos švietimo įstatymo (audio) (1)

A.Kubilius |delfi.lt, K.Čachovskio nuotr.Lapkričio 29 d. kalbėdamas Lietuvos radijui Premjeras Andrius Kubilius pabrėžė, kad naujasis Lietuvos švietimo įstatymas yra visiškai toks pat, kaip ir veikiantis Lenkijoje, ir paragino kaimyninės šalies atstovus nepolitikuoti šiuo klausimu.

„Reikia atsiminti, kad Lietuvos švietimo įstatymas po pavasarį priimtų pataisų yra toks pat, kaip Lenkijos švietimo įstatymas. Absoliučiai toks pat, vienas prie vieno“, – interviu Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.

„Įgyvendinimo pereinamieji laikotarpiai labai aiškiai ekspertiniame lygyje buvo įvardinti. Ir todėl atsakius būtent į tą pirmą klausimą, ar lenkų Švietimo įstatymas lenkams yra geras, aš manau, kad toliau erdvės politikavimui būtų žymiai mažiau“, –  kalbėjo A.Kubilius.

Klausykite ištraukos iš Premjeros Andriaus Kubiliaus interviu Lietuvos radijui:

Lenkijoje tautinės mažumos jau seniai laiko vienodą valstybinės kalbos egzaminą ir dalį dalykų mokosi valstybine lenkų kalba. Europos valstybių tautinių mažumų mokyklose valstybine kalba mokoma ne mažiau kaip 40% viso ugdymo turinio. Lietuvoje panašus valstybinės kalbos stiprinimas sukėlė vietos Lietuvos lenkų ekstremistų protestus.

Kategorijos: Garsai, Lietuvoje, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , .

1 komentaras

  1. Pagaliau, aiškiai ir nedviprasmiškai pasisakyta. Sveikinu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė