Kompozitoriui Faustui Latėnui paskirta tarptautinė Stanislavskio premija (0)

Faustas Latėnas | D.Matvejevo nuotr., teatraslele.lt nuotr.Lapkričio 29 d. Maskvoje kompozitoriui Faustui Latėnui bus įteikta tarptautinė Konstantino Stanislavskio premija. Šis prestižinis apdovanojimas, kasmet skiriamas keliolikai Rusijos menininkų ir vienam ar dviem kūrėjams iš užsienio.

F.Latėnas sulaukė įvertinimo už muziką, sukurtą Eimunto Nekrošiaus, Rimo Tumino ir Olego Tabakovo vardo teatro spektakliams. Menininkas bus apdovanotas specialiu ženklu su Maskvos akademinio dailės teatro „Žuvėdros” atvaizdu ir Konstantino Stanislavskio faksimile, diplomu bei pinigine premija.

Kartu su kompozitoriumi F. Latėnu šįmet Stanislavskio premija bus apdovanoti aktoriai Michailas Filipovas, Agripina Steklova, Aleksandras Kuzinas, režisierius Viktoras Ryžakovas, prancūzų teatro legenda režisierė Ariane Mnouchkine ir kiti. Be to, tarp keturių geriausių šių metų pastatymų pateko ir režisieriaus Mindaugo Karbauskio režisuoti Tomo Mano „Budenbrokai“.

Stanislavskio premiją 1994 m. pradėjo teikti to paties pavadinimo fondas. Nuo to laiko pdovanojimas kasmet skiriamas už ypatingą indėlį į teatro meno raidą. Lig šiol šiuo prestižiniu prizu apdovanota daugiau nei 100 Rusijos ir užsienio teatro menininkų ir tyrėjų.

Kompozitoriaus F. Latėno sukurtą garso takelį bus galima išgirsti ir gruodžio 9, 16 ir 27 d. įvyksiančioje naujausioje Vilniaus mažojo teatro premjeroje – spektaklyje „Motina (Vasa Železnova)“, kurį pagal Maksimo Gorkio pjesę stato režisierius Kirilas Glušajevas, o pagrindinį vaidmenį kuria aktorė Eglė Gabrėnaitė.

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė