Paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai (4)

Arūnas Žebriūnas | mubi.com nuotr.

Arūnas Žebriūnas

Lapkričio 28 d. Kultūros ministerijoje paskelbti 6 Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai. Jie buvo išrinkti iš 15 kūrėjų pasiūlytų šiai garbingai valstybinei premijai gauti.

2011 metų Nacionalinė premija buvo paskirta:

Kino režisieriui Arūnui Žebriūnui – už viso gyvenimo nuopelnus, už kūrybą, klojusią pamatus lietuvių poetiniam kinui, nepakartojama vaizdo kalba visais laikais teigusią aukščiausias humanistines vertybes.

Fotemininkui Algimantui Aleksandravičiui – už fotografinio portreto atnaujinimą, Lietuvos asmenybių galerijos sukūrimą, už LDK paveldo poetiškus atspindžius.

Muzikologui Vytautui Landsbergiui – už Lietuvoje ir pasaulyje nuosekliai plėtojamą čiurlionianą.

Vizualaus meno kūrėjui Kęstučiui Grigaliūnui – už istorinio laiko atspaudus šiuolaikiniame mene, už skaudžios atminties erdvinį įvaizdinimą.

Rašytojui Henrikui Algiui Čigriejui – už donelaitišką gyvenimo reflekciją šiuolaikinės lyrikos kalba, už žodžio ir etikos dermę.

Dainininkei Astai Krikščiūnaitei – už plataus Lietuvos ir pasaulio muzikos repertuaro intelektualų ir įtaigų įprasminimą, už išskirtinę vokalo kultūrą.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir premijų komisiją, kuriai vadovavo istorikas Alfredas Bumblauskas, sudarė literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas, rašytojas Donaldas Kajokas, dirigentas Juozas Domarkas, skulptorius Robertas Antinis, menotyrininkė Lolita Jablonskienė, architektas Saulius Juškys, kompozitorius Algirdas Martinaitis, teatrologė Irena Veisaitė ir kino režisierius Audrius Stonys.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų penkerių metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius. Nacionalinės premijos laureatai išrenkami ir paskelbiami gruodžio mėnesį, o premijos iškilmingai įteikiamos Vasario 16-osios proga.

Kasmet teikiama ne daugiau kaip šešios Nacionalinės kultūros ir meno premijos, kurių kiekvienos dydis – 800 BSI (bazinė socialinė išmoka). Viena premija teikiama už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui.

Apdovanojimai bis įteikti 2012 m. Vasario 16-osios proga Prezidentūroje.

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė