Naujas marsaeigis paruoštas kelionei į raudonąją planetą (video, papildyta) (0)

Lapkričio 26 dieną į Marsą NASA siunčia judančią laboratoriją „Curiosity“, kurios pagrindinis tikslas – ieškoti įrodymų, ar raudonoji planeta kada nors buvo tinkama egzistuoti gyvybei.

Marsaeigis bus paleistas iš Floridoje esančios „Cape Canaveral“ bazės. Pagal orų prognozes oras turėtų būti palankus, tačiau yra apie 30 procentų tikimybė, kad dėl prastų oro sąlygų startas gali būti atidėtas.

Laboratorija yra beveik dvigubai didesnė už anksčiau Marsą tyrusius marsaeigius „Spirit“ ir „Opurtunity“ bei turi turi 10 prietaisų, su kuriais sugeba kasti, gręžti ir analizuoti uolienų pavyzdžius, filmuoti atliekamus veiksmus.

Visas projektas kainavo 2,5 mlrd. JAV dolerių. Planuojama, kad „Curiosity“ pasieks planetą 2012 metų rugpjūtį.

*

Kosminė laboratorija, patalpinta kapsulėje, nešama „Atlas 5“ raketos iš Floridos sėkmingai pakilo 10.02 val. vietos laiku (17.02 val. Lietuvos laiku). Raketos „Atlas“ skrydis truko apie 45 min, o pakeliui į raudonąją planetą paleistas kapsulėje esantis marsaeigis, judėjo 10 kilometrų per sekundę greičiu. Jei skrydis bus sėkmingas, tai jau kitų metų rugpjūčio mėnesį „Curiosity“ nusileis Gale krateryje, kuris ypatingas tuo, jog jame akivaizdžiai matyti anksčiau egzistavusio vandens pėdsakai.

Misija, numatoma, tęsis dvejus Žemės metus, tačiau „Curiosity“ turi plutonio bateriją, taigi turėtų turėti pakankamai energijos riedėti ilgiau nei dešimtmetį.

httpv://youtu.be/jEXoMpmfJcM

Sėkmingas raketos nešėjos pakilimas

httpv://youtu.be/Xjip3w0Q4hg

„Curiosity“ palieka raketą „Atlas 5“ ir savarankiškai išskrendą į Marsą

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė