Lietuvių sukurta programinė įranga – geriausia pasaulyje (5)

Trijų lietuvių sukurta turinio valdymo sistema „ImpressPages CMS“ tarptautinio IT produktų konkurso „Open Source Awards 2011” finale pelnė perspektyviausio atvirojo kodo projekto vardą. Iki šiol nei vienas lietuvių sukurtas IT produktas nėra sulaukęs tokio pripažinimo, rašoma pranešime spaudai.

Pasak „ImpressPages CMS“ komandos nario ir projekto vadovo Audriaus Jankausko, sėkmę lėmė nuoseklus, atkaklus ir kryptingas darbas. „Mes nuo pat pirmos dienos tikėjome savo pergale. Susitelkėme į tikslą ir jį pasiekėme. Tai vainikuoja mūsų dvejų metų darbą ir atveria naujas perspektyvas judėti į priekį“, – po pergalės konkurse mintimis dalijosi A. Jankauskas.

Tarptautinio konkurso „Open Source Awards 2011” nugalėtojai paaiškėjo susumavus nepriklausomos tarptautinės komisijos ir internautų balsavimo rezultatus. „ImpressPages CMS“ komanda dėkinga savo tautiečiams, prisidėjusiems prie jų projekto pergalės konkurse, kuris gali būti prilyginamas „Grammy“ apdovanojimams muzikos srityje ar „Oskarų“ ceremonijai kine.

„Ši pergalė – tai tarptautinis pripažinimas, kai esame sugretinami su tokiais IT pasaulio lyderiais kaip „jQuery“, „Joomla“ ar „PrestaShop“, – pergale konkurse džiaugėsi A. Jankauskas. – Tai ir savotiškas įpareigojimas mūsų komandai toliau vystyti „ImpressPages CMS“ sistemą ir paversti ją patogiausiu, paprasčiausiu ir greičiausiu svetainių kūrimo įrankiu visame pasaulyje“.

Lietuviškuoju „WordPress“ konkurentu vadinama „ImpressPages CMS“ sistema tarptautinėje rinkoje susilaukia vis daugiau dėmesio. „ImpressPages CMS“ yra atviro kodo turinio valdymo sistema, veikianti „nutempk ir numesk“ principu. Šis įrankis laikomas patogesniu už standartinius, nes interneto svetaines leidžia redaguoti iki 4 kartų greičiau.

„Džiaugiamės, kad daugėja sėkmingų lietuviškos kilmės „startup“ tipo verslų. „ImpressPages“ pavyzdys įrodo, kad Lietuvą gali garsinti ne tik stambūs pramoniniai, bet ir pažangių technologijų naudojimu pagrįsti verslai. Tai dar kartą primena, kad turime ieškoti geresnių sąlygų jaunimo verslumo skatinimui bei reikalingų investicijų pritraukimui. Kaip ir kitose šalyse, matyt, gerą pradžią jaunam verslui gali duoti vadinamosios pradedančių verslų akseleravimo programos“, – teigia didžiausios Vidurio ir Rytų Europos regione verslo akseleravimo programos „StartupHighway“ vadovas Rokas Tamošiūnas.

„Open Source Awards“ konkurso tikslas – skatinti, padėti, pripažinti ir apdovanoti atvirojo kodo projektus. Konkursas, kuris organizuojamas nuo 2006 metų, yra laikomas prestižiškiausiais atvirojo kodo apdovanojimais. Jame išrenkama geriausia šios IT srities programinė įranga. Šiuose apdovanojimuose pripažinimą yra pelnę tokie turinio valdymo sistemų milžinai kaip „WordPress“ ar „Joomla!“. Per šešis „Packtpub Open Source Awards“ konkurso gyvavimo metus jau išdalinta per 100000 JAV dolerių (apie 250000 Lt). Į pirmuosius „Open Source Awards“ apdovanojimus buvo įtrauktos tik turinio valdymo sistemos. Šiais metais konkursas gerokai išsiplėtęs – nugalėtojai buvo renkami 6 kategorijose.

„2011 Open Source Awards” konkurso nugalėtojai:

1. ImpressPages – perspektyviausias atviro kodo projektas
2. PrestaShop – atviro kodo verslo aplikacija
3. jQuery Mobile – atviro kodo įrankiai darbui su mobiliaisiais telefonais
4. Blender – atviro kodo programinė įranga multimedijai
5. jQuery – atviro kodo “Javascript” biblioteka
6. Joomla! – atviro kodo turinio valdymo sistema

Kategorijos: Mokslas, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė