ESBO komisaras tautinėms mažumoms K.Volebekas lankėsi Punske ir Seinuose (video) (0)

Lapkričio 23 dieną Seinuose ir Punske lankėsi už tautines mažumas atsakingas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) komisaras Knutas Volebekas (Vollebaek).

Seinuose

K.Volebekas į Seinus atvyko po susitikimų su Lenkijos pareigūnais Varšuvoje. Prieš tai jis lankėsi Lietuvoje, kur susitiko su Lietuvos valdžia ir lenkų tautinės mažumos atstovais.
Lenkijos lietuviai pristatė jam savo problemas dėl prasto lietuviškų mokyklų finansavimo ir vadovėlių trūkumo bei dažnėjančių lenkų nacionalistų išpuolių.

Lenkijos lietuvių draugijos pirmininko, Seinų „Žiburio“ lietuvių mokyklos direktoriaus Algirdo Vaicekausko teigimu, nacionalistinės tendencijos kaitina atmosferą Lenkijoje. Jis sakė nesuprantantis Lietuvos lenkų protestų dėl naujojo Švietimo įstatymo, kuris priartina švietimo situaciją prie esančios pačioje Lenkijoje ir stiprina valstybinės kalbos padėtį.

Apie šį vizitą pasakoja Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Irena Gasperavičiūtė:

httpv://youtu.be/4Wu642dUdZU

Punske

Seinų lietuvių „Žiburio“ mokykloje susitikęs su Lenkijos lietuvių organizacijų atstovais, K.Volebekas atvyko į Punską, kur Kovo 11-osios licėjuje kalbėjosi su lietuvių mokyklų direktoriais ir Punsko valsčiaus vadovais.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos komisarą atlydėjo Lietuvos Respublikos konsulas Seinuose Liudvikas Milašius ir kiti asmenys.

ES komisaras domėjosi Lenkijos lietuvių teisine padėtimi, klausinėjo apie lietuviškų mokyklų tinklą šiame krašte.

Apie šį susitikimą kalba Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas:

httpv://youtu.be/-1Ve1eOWsnA

Kategorijos: Baltų žemėse, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė