ESBO komisaras lankysis pas Lenkijos lietuvius (0)

Knutas Volebekas (Knutt Vollebek)Šiandien, lapkričio 23 dieną, Seinuose ir Punske lankysis už tautines mažumas atsakingas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) komisaras Knutas Volebekas (Vollebaek).

9.00 val. Seinų lietuvių „Žiburio“ mokykloje jis susitiks su Lenkijos lietuvių bendruomenės, Lenkijos lietuvių draugijos bei Šv. Kazimiero draugijos atstovais. Po to, 11.00 val., Punsko Kovo 11-osios licėjaus patalpose Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos komisaras susitiks su Lenkijos lietuvių mokyklų direktoriais ir Punsko valsčiaus vadovais.

Praeitą savaitę ESBO pareigūnas komisaras Knutas Vollebaekas lankėsi Lietuvoje, kur susitiko su aukštais Lietuvos politikais, o Šalčininkų rajone pabuvojo tautinėse lenkų ir rusų mokyklose.

Knutas Vollebaekas, išvykdamas iš Lietuvos, kalbėjo, kad reikia ieškoti priemonių, kaip subalansuoti santykius tarp įvairių tautybių žmonių ir integruoti juos į visuomenę. Anot jo Tautinių mažumų švietimo, pavardžių rašymo dokumentuose klausimai yra sudėtingi ir keliantys labai daug diskusijų.

„Kiekvienas Lietuvos pilietis turi puikiai mokėti valstybinę kalbą, bet ar tam yra tinkamos sąlygos, tegul sprendžia pedagogai“ – kalbėjo jis.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) komisaras Knutas Vollebaekas lankose Lenkijoje iškilus aistroms dėl švietimo tautinių mažumų mokyklose.

Kategorijos: Baltų žemėse, Užsienio lietuviai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė