Meno ir muzikos festivalis „Verpetai“ Varėnoje prisimins Lietuvos partizanus (1)

2011 m. lapkričio 25-26 d. Varėnos kultūros centre įvyks šiuolaikinio meno ir muzikos festivalis „Verpetai“. Ši šventė kasmet  į Dzūkijos sostinę sukviečia gausų būrį žiūrovų. Palydėdamas paskutinį rudens savaitgalį  festivalis palies skaudžią ir itin brangią Lietuvos laisvės kovos temą. Apie išgyventus istorijos išbandymus čia bus kalbama jausminga kino, fotografijos ir muzikos kalba.

„Visą laiką festivalis „Verpetai“ pabrėždavo baltų kultūros svarbą, sąsajas bei virsmus šiuolaikiniame mene. Šiais metais festivalis atiduoda duoklę ne tik lietuviškoms tradicijoms, bet ir tautinei veiklai. Programa įvairialypė ir plačios apimties – nuo tradicinių šokių iki kino meno bei visuomeninės veiklos, nuo folkloro iki roko – todėl kiekvienas, manau, ras sau priimtiniausią būdą gerai ir prasmingai praleisti laiką“, – teigia festivalio koordinatorius, Varėnos kultūros centro direktorės pavaduotojas Marius Galinis.

Penktadienį, lapkričio 25-ąją, Varėnos kultūros centre viešės rašytojas ir režisierius Vytautas V. Landsbergis, pristatysiantis savo filmą „Partizano žmona“. Šioje meninės dokumentikos kino juostoje istorijos nekausto faktų, datų ir politinių vertinimų šaltumas, bet atgyja žmonių jausmai ir likimai – jaudinanti partizanų vado Juozo Lukšos-Daumanto ir Nijolės Bražėnaitės meilės istorija.

Po filmo dokumentinę liniją pratęs Genocido aukų muziejaus parengtos parodos „Karas po karo: ginkluotasis antisovietinis pasipriešinimas Lietuvoje 1944–1953 m.“ atidarymas , kuriame – tylios, bet iškalbingos to meto žmonių gyvenimų akimirkos. Atidaryme dalyvaus ekspozicijos kūrėjai – Genocido aukų muziejaus atstovai.

Iškart po atidarymo festivalio vairą perims siautulingų, gyvų instrumentų garsais ir lietuviškų gegužinių dvasia prisotinta tradicinių šokių vakaronė, primenanti, kad viltį teikiančio linksmo žodžio ir skambaus instrumento lietuviai nepamiršdavo net sunkiausiais metais.

Šeštadienį apie istorinės patirties aktualumą diskutuoti ir prisijungti prie bendros veiklos Varėnos jaunimą pakvies Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga bei kiti bendraminčiai. Pasak rengėjų, gyvas dialogas ir nuoširdžiai puoselėjama atmintis yra vienintelis būdas išsaugoti mūsų tautai svarbių žmonių gyvybę, įaustą į šiandieninės Lietuvos pamatą.

„Gyvata“

„Gyvata“

Festivalį pabaigs netradicinis „Verpetus“ išgarsinęs alternatyvios muzikos koncertas, kurio programoje susilies šiuolaikinė roko muzika ir gilus karinis-istorinis folkloras, nukeliantis ne tik į pokario laikus, bet per visą šalies valstybingumo kelią patirtus išbandymus, įamžintus jausmų ir ryžto kupinose dainose.

Gyvo garso koncertą pradės rečiau sutinkamo vyriško folkloro vilniečių kolektyvas „Ugniavijas“. Mąslų ir svajingą liaudies dainų skambesį iš Klaipėdos krašto atveš ansamblis „Gyvata“. Visai kitokiu ritmu tėvynės meilę apdainuos patriotiško ir maištingo roko vilniečių grupė „Židinys“ bei klaipėdiečiai „Baltas Triukšmas“. Abi grupės savo kūryboje šlovina tautos didvyrius ir nestokoja griežtos ironijos nūdienos abejingumui.

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Laisvė:

    labai reikalingas renginys, gal vaistų reklamos televizija ltv galėtų pasidomėti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė