Kauno sprintas baigėsi: pateiktos 6 Kauno piliavietės vizijos (nuotraukos) (3)

Vienas iš 6-ių Kauno pilies sutvarkymo projektų devizu „Neužstok praleisk“Pilotas.lt rašė apie ilgai rengtą Kauno piliavietės ir gretimų teritorijų sutvarkymo idėjos supaprastinto atviro projekto konkursą bei jo idėjoms parengti skirtą vos 4 savaičių laiką. Kaip praneša Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius, šiam konkursui jau pristatytos 6 konkursinės piliavietės sutvarkymo vizijos, o nugalėtojų kolektyvas bus paskelbtas lapkričio 30 dieną.

Kauno piliavietės ir gretimų teritorijų sutvarkymo idėjos supaprastinto atviro projekto konkursas paskelbtas spalio 19 dieną, o jo dalyviai vystyti savo idėjas galėjo nepilną mėnesį – iki lapkričio 17 dienos. Po grupės architektų kreipimosi į Kauno savivaldybę, Kauno architektų sąjunga ir Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (KAUET), kartu su suinteresuotais savivaldybės skyriais svarstė įvairias Kauno Piliavietės ir gretimų teritorijų sutvarkymo idėjos supaprastinto atviro projekto konkurso termino pratęsimo galimybes, tačiau dėl viešųjų pirkimų įstatyme numatytų privalomų procedūrų, to padaryti nepavyko.

Neseniai pasibaigus pasiūlymų pateikimo terminui, paaiškėjo, jog dalyvauti svarbiame konkurse panoro vos 6 autorių kolektyvai. Su jų pateiktais konkursiniais darbais galima susipažinti Kauno Architektų namų (Vilniaus g. 22) salėje 2-ajame aukšte darbo dienomis nuo 10 val. iki 17 val., o šeštadienį – nuo 12 val. iki 17 val. bei internete.

Viešas Kauno piliavietės ir gretimų teritorijų sutvarkymo idėjos supaprastinto atviro projekto konkurso projektų aptarimas numatytas lapkričio 24 dieną (ketvirtadienį) 13 val. Ryšių istorijos muziejuje (Rotušės a. 19, Kaunas). Aptarime dalyvaus konkursinių darbų recenzentai L.Janušaitienė, A.Gučas ir A.Žiurauskas.

Lapkričio 30 dieną (trečiadienį) 13 val. suplanuotas konkurso Vertinimo komisijos posėdis, kurio metu bus atplėšti vokai ir paskelbti konkurso nugalėtojai

Pateikti šie konkursiniai darbai:

Projektas „GALERIJA“ (aiškinamasis raštas, pdf)

Projektas „PILIES ILIUZIJA“ (aiškinamasis raštas, pdf)

Projektas KRYŽĖ (aiškinamas raštas, pdf)

Projektas „PILIS KAIP SCENA“ (aiškinamasis raštas, pdf)

Projektas „NEUŽSTOK – PRALEISK“ (aiškinamasis raštas, pdf)

Projektas „+PILIS“ (aiškinamasis raštas, pdf)

Kategorijos: Architektūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė