J.Basanavičiaus 160-oms gimimo metinėms – gimnazistų foto paroda Seime (0)

Jonas Basanavičius su žmona Gabriele Eleonora MohlLapkričio 23 d. 13 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje bus pristatyta Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos mokinių parengta fotografijų paroda „Jono Basanavičiaus vardas Vilniuje ir jo apylinkėse“. Jono Basanavičiaus 160-osioms gimimo metinėms paminėti skirtos parodos pristatymo dalyvius pasveikins Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazijos mokiniai rinkdami medžiagą parodai „Jono Basanavičiaus vardas Vilniuje ir jo apylinkėse“ nagrinėjo literatūros šaltinius, pasakojančius apie vietas, susijusias su dr. J. Basanavičiaus veikla, gyvenimo faktais. Gimnazistai aprašė atmintinų vietų istoriją, o nuotraukomis stengėsi atskleisti jų savitumą. Parodą ruošė 25 mokiniai, jiems padėjo istorijos, fotografijos, lietuvių kalbos ir informacinių technologijų mokytojos.

Renginio metu mokiniai pristatys dr. Jono Basanavičiaus atminimą liudijančių vietų fotografijų parodą, skambės dainos, dalyvius sveikins tėvų atstovas.

„Nuo pat pirmųjų gimnazijos gyvavimo dienų mums ji labai brangi ir svarbi. Jaučiamės kovoję dėl jos, jaučiamės jos šeimininkai, jaučiamės atsakingi už ją, už didžio žmogaus vardu besivadinančią mūsų mokyklą. Nuo pradžių pradžios, nuo gimnazijos gimimo, pajutome, kad Jono Basanavičiaus vardas mus įpareigoja ir veda į priekį. Mus domina datos, faktai apie J. Basanavičiaus asmenybę, jo darbus, tačiau norėjosi tautos patriarcho ir savo gimnazijos vardą įprasminti šilčiau. Nutarėme prisiminti Joną Basanavičių, gyvenusį Vilniuje. Gyvenusį ir dirbusį tame pačiame mieste kaip ir mes, vaikščiojusį tomis pačiomis gatvėmis, besigrožėjusį didinga mūsų sostine. Tik grįžęs į Vilnių, pirmąją dieną, dr. J. Basanavičius, kaip jis pats rašo, neiškentė neaplankęs Lietuvos praeities simbolio – Gedimino kalno. Ir mes, pasigrožėję vaizdais nuo Gedimino kalno, nusprendėme pasekti Jono Basanavičiaus pėdsakais ir įamžinti juos, jau pakankamai laiko dulkių užpustytus. Fotografuoti mes mėgstame, tačiau istorinės medžiagos surinkimas taip pat svarbi šios parodos dalis. Manome, kad šiuo entuziastingu darbu pratęsėme dr. Jono Basanavičiaus kovą dėl lietuvybės, dėl Vilniaus ir dėl Lietuvos. Kas gali būti prasmingiau už judėjimą, reikalingą patiems žmonėms, leidžiantį pasijusti tautos dalimi, suteikiantį būsimam Pasaulio žmogui suvokimą, kur jo šaknys?“ – sako parodos autoriai.

Seimo II rūmų parodų galerijos lankytojai kviečiami apžiūrėti parodą nuo lapkričio 23 d. iki gruodžio 5 d. kasdien 8–17 val.

Kategorijos: Istorija, Lietuvoje, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė