Pirmasis šaltukas paukščiams nebaisus (0)

Pastarosiomis dienomis aplinkosaugininkai sulaukia nemažai susirūpinusių gyventojų skambučių, kad ant vandens telkinių tupinčios gulbės ar antys gali būti nusilpusios ar prišalusios. Tačiau, pasak Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiojo specialisto, patyrusio gamtininko Selemono Paltanavičiaus, nėra pagrindo nerimauti.

Po ilgo ir švelnaus rudens tik dabar prasidėjo pirmosios tikros šalnos. Kelių laipsnių šaltukas ledu padengė tik nedidelių seklių vandens telkinių paviršių. Švystelėjusi saulė ploną ledo sluoksnį beregint ištirpdė, tik pavėsyje jis išsilaikė per dieną. Šią naujovę greitai atrado paukščiai – ant ledo tūpinėjo didžiosios antys, ilsėjosi gulbės. Toks ramus jų poilsis ir sukėlė žmonėms nuogąstavimų, kad vandens paukščiai gali būti prišalę.

Kaip sakė Selemonas Paltanavičius, paukščiai gali prišalti tik antroje žiemos pusėje, kai jau būna nusilpę. O žiemos pradžioje jie kartais ant ledo pratupi bent keletą dienų – galbūt lūkuriuoja, kol ištirps ledas. Tik nesulaukę vėl atsivėrusių properšų išskrenda.

Žmonės turėtų suprasti, kad bet kuriuo atveju tokių paukščių nedera lesinti, jaukinti. Nereikia stengtis kuo ilgiau juos išlaikyti, kad neišskristų. Jie patys pasirinks, kada pakilti ir skristi ten, kur galima praleisti žiemą.

Įsitikinus, kad paukščiams tikrai reikia pagalbos, pamačius, kad jie yra sužeisti ar paliegę, reikėtų skambinti Gyvūnų globėjų asociacijai mobiliuoju tel. 8686 44828. Jos specialistai pasakys, kaip elgtis, ir patys atvažiuos gelbėti paukščių. Aplinkos ministerija remia šios asociacijos, kuri kasmet priima, gydo, o po to į laisvę išleidžia iki tūkstančio įvairių rūšių gyvūnų, vykdomas laukinių gyvūnų globos priemones.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė