Muziejai ketina glaudžiau bendradarbiauti su mokyklomis (1)

Moksleiviai muziejuje | vischool.lt nuotr.2011 m. lapkričio 18 d. Lietuvos muziejų asociacija (LMA) ir Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) pasirašė dvišalę finansavimo ir administravimo sutartį dėl projekto „Muziejus-mokykla-moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ įgyvendinimo pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Projekto įgyvendinimui skirta 1 mln. 95 tūkst. litų iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

Projekto tikslas – plėtoti neformaliojo švietimo paslaugas per muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų bendradarbiavimą nacionaliniu lygiu, panaudojant muziejų išteklius ugdymo proceso tobulinimui.

Lietuvos muziejų asociacijos parengtame projekte numatomos 3 pagrindinės veiklos kryptys: nacionalinio bendradarbiavimo tinklo modulio „Muziejus-mokykla-moksleivis“ sukūrimas, edukacinių programų moksleiviams sukūrimas bei įgyvendinimas, mokymai mokytojams ir mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojams. Projekto įgyvendinimo metu numatoma mokyti 9000 moksleivių, 120 mokytojų ir 120 mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų.

LMA į projektą subūrė 17 muziejų iš visos Lietuvos. Visi dalyvaujantys projekte muziejai yra edukacinių programų rengimo lyderiai, turintys dalyvavimo ES projektuose patirties ir galintys įgyvendinti modernias edukacines programas bei teikti metodinę pagalbą švietimo sektoriaus darbuotojams. Projekto įgyvendinimo metu numatoma plėtoti bendradarbiavimą su bendrojo lavinimo mokyklomis ir sukurti bei įgyvendinti 17 edukacinių programų moksleiviams, suderintų su bendrojo ugdymo programomis. Pagal muziejų parengtas ne mažiau nei 8 ak. val. trukmės neformaliojo švietimo programas planuojama apmokyti 9 000 moksleivių. Muziejuose bus įsigytos būtinos mokymo priemonės, įranga, parengtos mokymuisi reikalingos audiovizualinės priemonės, išleista metodinė medžiaga, užduočių sąsiuviniai.

„Šiandien Europos ir pasaulio valstybės kompleksiškai ugdo ir rengia jauną žmogų aktyviam dalyvavimui visuomeniniame bei kultūros gyvenime, pasitelkdamos į pagalbą įvairias kultūros bei švietimo institucijas ir organizacijas. Lietuvos muziejai turi išties didelį formaliojo ir neformaliojo ugdymo potencialą, yra unikali vieta mokytis ir mokyti, keistis patirtimi ir skatinti asmenybės vystymąsi. Jie per metus surengia 11 tūkst. edukacinių užsiėmimų, kuriuose dalyvauja per 230 tūkst. moksleivių. Tačiau bendradarbiavimas su švietimo įstaigomis yra nepakankamas“, – sako Lietuvos muziejų asociacijos vadovas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza. Pasak jo, skatindami muziejų ir mokyklų bendradarbiavimą ne tik praturtintume pamokas unikalia muziejų medžiaga, bet ir sudarytume prielaidas mokytojams ir mokiniams naujai pažvelgti į muziejus kaip į aktyvius pilietinio ir tautinio ugdymo partnerius.

Projekto partneriai: Lietuvos dailės, Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejai, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai, Lietuvos jūrų, Šiaulių „Aušros“, Maironio lietuvių literatūros, Lietuvos aviacijos, A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis, Lietuvos teatro, muzikos ir kino, Alytaus kraštotyros, Kėdainių krašto, Rokiškio krašto, Kretingos, Šilalės Vlado Statkevičiaus, Literatūrinis A. Puškino muziejai, Vilniaus memorialinių muziejų direkcija ir viešoji įstaiga Lietuvos energetikos muziejus.

LMA – 1995 m. įsteigta savanoriška šalies muziejų organizacija, vienija 86 muziejus. Asociacijos tikslas – telkti muziejus bendrai veiklai, organizuoti ir skatinti juos bendradarbiauti. Asociacija, palaikanti glaudžius ryšius su Tarptautine muziejų taryba (ICOM) ir Europos muziejinių organizacijų tinklu (NEMO), teikia muziejams metodinę pagalbą ir informaciją, leidžia žurnalą „Lietuvos muziejai“, remia besikuriančius muziejus, organizuoja muziejininkų kvalifikacijos kėlimą, dalyvauja realizuojant kultūros ir švietimo programas.

Kategorijos: Lietuvoje, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė