Etnoastronomas Jonas Vaiškūnas kviečia pakeliauti senojo lietuviško Zodiako pėdsakais (2)

Apeiginis viduramžių kaušas su senoviniais Zodiako ženklais J.Vaiškūno rankose | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.Lapkričio 23 d. 18:00 val. Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio institute, Vadybos ir administravimo fakultete, 310 auditorijoje (III a.) (Nemuno g. 33, Panevėžys) įvyks renginys iš ciklo „Pokalbiai po ąžuolu“. Šį kartą pokalbio svečias bus žinomas etnoastronomas Jonas Vaiškūnas. Jis skaitys paskaitą „Lietuviško Zodiako pėdsakais“.

„Žvaigždėtas dangus mūsų protėviams buvo tarsi savotiška gamtos knyga. Iš įvairių žemės vietų regimi sulig metų laikais pasirodantys ir dingstantys nekintantys žvaigždžių telkiniai ilgainiui mūsų protėvių buvo susieti su tam tikromis žmogui svarbiomis mintimis ir patirtimis bei tapo iškalbingais dangaus ženklais. Dangus mūsų protėviams buvo tartum knyga, tartum žmogiškosios patirties prirašytas žinynas“, – sako jau daugiau kaip 20 metų senąsias astronomijos žinias tyrinėjantis etnoastronomas J.Vaiškūnas.

Kaip žvelgė ir ką įžvelgė žvaigždėtame skliaute mūsų protėviai? O įdomiausia – ar turėjome savą lietuvišką Zodiaką? Kokie buvo mitiniai-religiniai vaizdiniai, kaip žmonės juos suprato, kokia patirtis galėjo būti siejama su žvaigždynais? Ar galime bent iš dalies atkurti, rodos, jau negrįžtamai prarastas senovės žvaigždžių mokslo žinias? Į šiuos ir kitus klausimus išgirsti atsakymus „Pokalbiuose po ąžuolu“ su etnoastronomu J.Vaiškūnu kviečia šio susitikimo rengėjas AB „Swedbank“.

AB „Swedbank“ susitikimų ciklą „Pokalbiai po ąžuolu“ rengia nuo 2009 metų. Susitinkama su žymiais žmonėmis, kurie dalinasi savo mintimis, žiniomis, idėjomis bei plečia darbuotojų akiratį įvairiose srityse – meno, istorijos, kultūros ir kitose. Susitikimai atviri, juose kviečiami dalyvauti ne tik banko darbuotojai, bet ir visi, kurie domisi skelbiamomis temomis.

Kategorijos: Etninė kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė