Prezidentė D.Grybauskaitė: sustabdyta įžūli ataka prieš bankinę sistemą (video) (12)

Dalia Grybauskaitė | Alkas.lt nuotr.Lapkričio 17 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi, Lietuvos banko valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku ir finansų ministre Ingrida Šimonyte aptarė, kaip sustabdžius banko „Snoras“ veiklą užtikrinti veiksmingą banko klientų ir visuomenės interesų apsaugą.

Prezidentės teigimu, Lietuvos bankas ir šalies Vyriausybė atliko įstatymų numatytą pareigą ir ėmėsi visų reikalingų veiksmų, kad užkardytų dėl neatsakingos banko „Snoras“ veiklos šalies finansų sistemai ir indėlininkams kilusias grėsmes bei užtikrintų šalies bankų sektoriaus stabilumą ir patikimumą.

„Pateikta informacija suteikia galimybę pasakyti, kad visiškai palaikau Lietuvos banko ir Vyriausybės veiksmus perimant „Snoro“ akcijas valstybės reikmėms. Pirmiausiai noriu paminėti, kad šie veiksmai buvo atlikti operatyviai, laiku ir buvo būtini. Tai pigiausias būdas, kaip valstybė galėjo apsaugoti bankų sistemą ir Lietuvos žmonių nuosavybę. Šis veiksmas padėjo sustabdyti įžūlią ataką prieš bankinę sistemą ir žmonių interesus“, – ketvirtadienį po susitikimo su premjeru, finansų ministre ir Lietuvos banko valdybos pirmininku sakė prezidentė.

Vyriausybė ir Lietuvos bankas užtikrino, kad imtasi visų priemonių greitam banko pertvarkymui, kad jis galėtų tęsti darbą ir žmonės kaip galima greičiau galėtų naudotis banko paslaugomis. Banko pertvarkai pasirinktas saugiausias ir greičiausias, daugelyje šalių išbandytas kelias.

Šalies vadovė ragina Seimą nedelsiant, skubos tvarka, priimti sklandžiai probleminio banko pertvarkai būtinus teisės aktus.

2011-11-17 pasitarimas Prezidentūroje | lrp.lt nuotr.Šiuo metu situacija yra kontroliuojama – visi indėliai, siekiantys 345 tūkst. litų, yra apdrausti, ir įsipareigojimus dėl šių indėlių saugumo prisiima valstybė. Tai užtikrina Lietuvoje galiojanti ES bendra indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo tvarka.

Lietuvos banko vadovas patikino, kad probleminis buvo tik šis bankas, kiti šalies bankai dirba normaliai.

Valstybės institucijos pabrėžia, kad gyventojų indėliai iki 100 tūkst. eurų, tiek terminuoti, tiek ir laikomi sąskaitose, yra 100 proc. apdrausti.  Banke „Snoras“ gyventojai yra padėję 4 mlrd. Lt indėlių.

Prezidentės teigimu, nedelsiant turi būti įvertinti ir banko problemas sukėlusių asmenų veiksmai bei atsakomybė.

Rusijos pilietis Vladimiras Antonovas valdo 68,10 proc., o Lietuvos pilietis Raimondas Baranauskas – 25 proc. banko „Snoras“ akcijų, likusi dalis kotiruojama Vilniaus vertybinių popierių biržoje. Šie didžiausi banko „Snoras“ akcininkai yra įtariami finansiniais nusikaltimais.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimas (2011 11 17):

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė