NASA sukūrė taisykles Mėnulio svečiams (4)

Nors iki komercinių kosminių skrydžių dar toli, bet amerikiečių kosmoso agentūra NASA yra susirūpinusi, kad ateities turistų skrydžiai gali sudarkyti Mėnulyje paliktus istorinius pėdsakus. Kad to išvengtų, kosmoso agentūra iš anksto nustatė taisykles, pagal kurias turės elgtis ten besilankantys ateities turistai, rašo „Daily Mail“.

Šiuo metu daugiau nei 20 kompanijų ruošiasi skrydžiams į Mėnulį. Tokį aktyvumą skatina kompanija „Google“, kuri pažadėjo 20 mln. JAV dolerių tiems, kurie sėkmingai nusiųs į Mėnulį veikiantį mėnuleigį. Jis turės laisvai judėti po Žemės palydovo paviršių ir atsiųsti nuotraukų bei atlikti kitus tyrimus. NASA bendradarbiai yra labai susirūpinę, kad būsimi skrydžiai gali nepataisomai sugadinti kosminių laivų „Apolo“  paliktus pėdsakus.

„Mes manome, kad Mėnulyje palikti pirmieji  žmonijos pėdsakai – neįkainojami istorijos paminklai, kurie gali būti dėl ne atsargumo sunaikinti ten nuskridusių žmonių ar valdomų mėnuleigių. Todėl mes nusprendėme paskelbti lankymosi Mėnulyje taisykles“, – sakė NASA atstovas Robertas Kelso.

Labiausiai jaudinamasi dėl Žemės palydove paliktų JAV vėliavų, daugybės mokslinių prietaisų, mėnuleigių ir, žinoma, Nilo Amstrongo paliktų pirmųjų batų pėdsakų, kurie iki šių dienų išliko, nes Mėnulio paviršiuje nėra eroziją sukeliančių reiškinių, išskyrus meteoritų bombordavimą.

Pirmiausiai, kosminiams aparatams draudžiama skraidyti virš legendinių „Apollo 11“ ir „Apollo 17“ nusileidimo vietų. Mechanizmams draudžiama priartėti prie šių vietų 5 kilometrų spinduliu, o pėsčiomis – ne arčiau nei 100 metrų atstumu.

Tiesa, NASA specialistai nepateikia duomenų kaip jie žada pažymėti draudžiamas zonas ir kokių veiksmų imsis, jei zona bus pažeista.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė