Lietuvos Vyriausybė nacionalizavo banką „Snoras“ (0)

Lapkričio 16 d.  Lietuvos Vyriausybė po 1 val. 20  min. už uždarų durų vykusio neeilinio Vyriausybės posėdžio nutarė nacionalizuoti  „Snoro“ banką ir jo akcijas paimti visuomenės poreikiams. Toks sprendimas buvo priimtas vadovaujantis Finansinio tvarumo įstatymo nuostatomis, įpareigojančiomis laiku imtis priemonių užtikrinti šalies finansų stabilumą ir apsaugoti indėlininkų lėšas. Atsižvelgdama į Lietuvos Banko išvadas ir siūlymą bei visuomenės interesus,Vyriausybė nutarė paimti visuomenės poreikiams banko „Snoras“ akcijas. Pranešama, kad banko akcininkams už jų akcijas bus atlyginama įstatymų nustatyta tvarka, įvertinus banko turtą.

Sprendimas priimtas įvertinus banko „Snoras“ finansinę būklę ir remiantis Lietuvos banko išvada, kurioje konstatuota iškilusi grėsmė, kad banko „Snoras“ turtas gali būti mažesnis nei jo įsipareigojimai.

Įvertinus pateiktą Lietuvos Banko informaciją ir įsitikinus, kad kitos įstatymuose numatytos priemonės yra nepakankamos banko „Snoras“ finansų būklei stabilizuoti, nutarta, jog banko AB „Snoras“ 100 proc. akcijų paėmimas visuomenės poreikiams yra vienintelis veiksmingas būdas apginti indėlininkų turtinius interesus ir sumažinti galimas valstybės išlaidas. Priimant sprendimą įvertinti ir Lietuvos banko pateikti duomenys apie reikšmingų sumų judėjimą iš banko sąskaitų.

Vyriausybė numato probleminį banką pertvarkyti, visus draustus indėlius kartu su geriausios kokybės turtu perkeldama į valstybės įsteigtą banką, taip užtikrinant saugų banko veiklos tęstinumą ir primena, kad visi indėliai iki 100 000 eurų yra apdrausti pagal Europos Sąjungoje galiojančią tvarką.

Lietuvos bankas pranešė, kad buvo nustatyta jog banko „Snoras“ turto kokybė buvo prasta o kredito rizika buvo vertinama neatsakingai. Buvo neįsiklausoma į Lietuvos banko nurodymus mažinti veiklos riziką. Bankas „Snoras“ vengė teikti priežiūrai būtinas žinias apie savo veiklą. manoma, kad Lietuvos bankui galėjo būti teikiami tikrovės neatitinkantys duomenys apie „Snoro“ veiklą.

Šiandien buvo paskirtas ir laikinasis bankos „Snoras“ administratorius, o būtent –  tarptautinės konsultacijų bendrovės „Zolfo Cooper LLP“  atstovas Simonas Fryklis (Simon Freakley). Jam pavesta papildomai išnagrinėti ir įvertinti banko finansinę būklę bei galimybes imtis veiksmingų banko indėlininkų bei visos bankų sistemos stabilumą ir patikimumą apsaugančių priemonių. Lietuvos banko valdyba vėliausiai iki sekmadienio rinksis į posėdį ir spręs, ką daryti toliau.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė