I.Degutienė broliukams latviams palinkėjo visuomet gyventi laisvoje nepriklausomoje Latvijoje (0)

Lapkričio 16 d. Seimo Pirmininkė Irena Degutienė Seime atidarė fotografijų parodą „Taip mes ėjome į Nepriklausomybę“, skirtą Latvijos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo 20-osioms ir Nepriklausomybės paskelbimo 93-iosioms metinėms.

Pristatydama parodą I.Degutienė pirmiausia padėkojo renginio svečiams, atvykusiems pagerbti mūsų kartu – latvių, lietuvių, estų, mūsų vienybės, nes visos trys Baltijos sesės palaipsniui, viena po kitos, siekdamos laisvės atkūrė nepriklausomybę.

Parlamento vadovė, prisimindama bendrą mūsų šalių istoriją sakė: „Ir mes čia Lietuvoje su nekantrumu laukėme, kada bus atkurta Latvijos nepriklausomybė. Todėl, kad iš pradžių nepriklausomybę atkūrė Lietuva, po to Estija, galiausiai Latvija. Ir šiandien parodoje užfiksuotose nuotraukose mes matome visą nueitą kelią, būtent tai, kas buvo svarbiausia Latvijos žmonėms ir kas buvo svarbiausia mums visiems, kurie gyvenome okupuotoje Europoje ir troškome 50 metų išsilaisvinti iš šitos okupacijos“.

Seimo Pirmininkė atkreipė dėmesį, kad buvo tam tikras laikas tarpas, kai mes buvome atsidūrę tarytum ne Europoje, bet visada tokie išlikome, nes Latvija, Estija ir Lietuva visada buvo Europos dalis. „Todėl noriu mūsų broliukams latviams palinkėti, kad jie visada gyventų laisvoje nepriklausomoje Latvijoje, kad jie visada jaustų mūsų ranką ir petį, kad trys Baltijos sesės buvo, yra ir, tikiuosi, visada bus vieningos demokratijos ir nepriklausomybės kelyje“, – palinkėjo I.Degutienė.

Fotografijų paroda „Taip mes ėjome į Nepriklausomybę“ sumanyta kaip istorinių dokumentų liudijimas, išdėstant juos pagal į nepriklausomybę atvedusių įvykių chronologiją, ne tik atspindint svarbiausius to meto istorinius momentus Latvijoje, bet ir ypatingą dėmesį skiriant žmonių mąstysenai ir jausminei patirčiai.

Kategorijos: Lietuvoje, Mes baltai, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė