Seimas nepritarė Etninės kultūros globos tarybos ir Valstybinės kultūros paveldo komisijos naikinimui (video) (13)

stundys-2011-11-15

Valentinas Stundys | lrs.lt stop kadras

Lapkričio 15 d. vakariniame posėdyje Seimas po pateikimo atmetė Seimo valdybos sudarytos darbo grupės parengtą ir Lietuvos kultūrinės visuomenės neigiamai įvertintą įstatymo projektą (Nr. XIP-3274). Šiuo projektu buvo siūloma sujungti dvi Lietuvos nacionalinei kultūros politikai svarbias institucijas – Etninės kultūros globos tarybą (EKGT) ir Valstybinės kultūros paveldo komisiją (VKPK) į vieną hibridinę instituciją Valstybinę kultūros paveldo ir etninės kultūros tarybą.

Balsuodami po pateikimo 20 Seimo narių pasisakė už šį įstatymo projektą,  prieš balsavo – 31 ir 21-am Seimo nariui susilaikius, įstatymo projektas nebuvo priimtas. Balsuojant dėl tolimesnio šio projekto likimo buvo nuspręsta, kad jo taisyti ir tobulinti neverta, tad projektas alternatyvaus balsavimo būdu buvo atmestas. Už siūlymą atmesti projektą balsavo 40 seimo narių, už siūlymą grąžinti pateikėjams tobulinti 29.

Itin aktyviai už abiejų institucijų sujungimą Seimo posėdžio salėje ir užkulisiuose pasisakė Seimo narys Julius Dautartas | lrs.lt video transliacijos stop kadras

Itin aktyviai už abiejų institucijų sujungimą Seimo posėdžio salėje ir užkulisiuose pasisakė Seimo narys Julius Dautartas

Mantas Adomėnas vienintelis iš aktyviausių Etninės kultūros globos tarybos naikinimo iniciatorių atvirai ir nuosekliai gynęs šią nuomonę | lrs.lt video transliacijos stop kadras

Mantas Adomėnas vienintelis iš aktyviausių Etninės kultūros globos tarybos naikinimo iniciatorių atvirai ir nuosekliai gynęs šią nuomonę

Seimo nariai stebėjosi ir klausė, kas ir kodėl žūtbūt bruka šį projektą, jei jo pagrindinei idėjai – sujungti dvi, skirtingas funkcijas atliekančias institucijas – net du kartus nepritarė nei Seimo švietimo ir mokslo komitetas, nei visuomeninės organizacijos, nei Lietuvos kultūros ministras, nei etninės kultūros ir paveldo specialistai?

Atmetę Seimo švietimo komiteto ir institucijų sujungimo įstatymo kūrimo komisijos pirmininko Valentino Stundžio teiktą projektą, seimo nariai po pateikimo pritarė alternatyviems Etninės kultūros globos tarybos įstatymo (Nr. XIP-3618) ir Valstybinės kultūros paveldo komisijos įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektams (Nr. XIP-3641).

Alternatyvų projektą ir su juos susijusių dokumentų pataisų projektus, atsižvelgdami į etninės kultūros bei paveldo specialistų rekomendacijas ir visuomenės nuomonę, parengė Seimo narių grupė: Gintaras Songaila, Vida Marija Čigriejienė, Rytas Kupčinskas, Edvardas Žakaris, Dalia Teišerskytė, Rima Baškienė, Vytenis Povilas Andriukaitis.

Žiūrėkite video reportažą iš Seimo (2011 11 15 d. 17 val.):

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė