Seime bus atidaryta paroda skirta Latvijos Nepriklausomybės atkūrimo 20-sioms metinems (6)

Lapkričio 16 d. 14 val., minint Latvijos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo 20-ąsias ir Nepriklausomybės paskelbimo 93-ąsias metines, Seimo II rūmų parodų galerijoje bus pristatyta fotografijų paroda Taip mes ėjome į Nepriklausomybę“. Parodą pristatys Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, Latvijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje dr. Martinis Virsis ir Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės pirmininkas Saulius Pečeliūnas.

„XX amžiaus pabaigoje atgimusi Latvijos Respublika atsidūrė svarbiausiame savo naujausių laikų istorijos etape. Ar tikrai tai suvokiame? O gal slegiami visų kasdienių sunkumų nebeprisimename? Ar per skubėjimą nepamirštame apie tai papasakoti savo vaikams? Ar suvokiame, kad žinoti apie kertinius mūsų istorijos įvykius ir minėti juos tarptautiniuose susibūrimuose yra viena svarbiausių mūsų pasitikėjimo, savigarbos ir išdidumo prielaidų?“ – sakoma parodos pratarmėje.

Paroda sumanyta kaip istorinių dokumentų liudijimas, išdėstant juos pagal į nepriklausomybę atvedusių įvykių chronologiją, ne tik atspindint svarbiausius to meto istorinius momentus Latvijoje, bet ir ypatingą dėmesį skiriant žmonių mąstysenai ir jausminei patirčiai.

Tai Baltijos kelias, 1990-ųjų gegužės 4-oji – diena, kurią visi Latvijos Respublikos piliečiai ne tik protu, bet ir širdimi turėtų vertinti kaip šventę, po to 1991-ųjų sausį ir rugpjūtį sekusi sovietų režimo agonija, didžiųjų pasaulio valstybių Latvijos Respublikos pripažinimas, o tada naujo tūkstantmečio pradžioje – įstojimas į Europos Sąjungą ir NATO.

Svarbiausius istorijos įvykius fiksavo šiuolaikiniai fotomenininkai. Vadovaujant fotomenininkui Ilmarui Znotiniui, kartu su Užsienio reikalų ministerija surengta daug reikšmingų fotodokumentų parodų, kuriose fotopaliudijimus pateikė Uldis Briedis, Aivaras Liepinis, Gunaras Janaitis, Borisas Klesnikovas, Imantas Prėdelis, Vitalijus Stipniekas, Andris Tenasas, Maris Zemgalietis, Andris Eglitis, Zigismundas Zalmanis, Vilhelmas Mihailovskis, Valdis Semjonovas, Ilgvaras Gradovskis, Tiitas Veermae (Estija), Ričardas Grigas (Lietuva) ir Ilmaras Znotinis.

Parodoje „Mūsų kelias į Nepriklausomybę“ pamatysime ne tik įvykius Rygoje ir Latvijos rajonuose, bet ir tai, kas tomis dienomis vyko Lietuvoje ir Estijoje.

Atsižvelgiant į dokumentinės medžiagos svarbą, parengtas ir parodos katalogas keturiomis kalbomis – nuotraukų albumas, dokumentinių esė stiliumi pasakojantis apie konkrečius įvykius Latvijos Respublikos kelyje į Nepriklausomybę.

Seimo II rūmų galerijos lankytojai kviečiami apžiūrėti parodą iki lapkričio 22 d. kasdien nuo 8 iki 17 val.

Kategorijos: Istorija, Lietuvoje, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė