Mirė Juozapas Algirdas Katkus 1936-2011 (1)

Algirdas Juozapas Katkus | lrs.lt nuotr.

Algirdas Juozapas Katkus | lrs.lt nuotr.

Lapkričio 12 d. Vilniuje eidamas 76-uosius metus mirė buvęs Seimo narys bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Juozapas Algirdas Katkus.

J.A.Katkus gimė 1936 m. birželio 15 d. Kretingoje, 1948 metais su šeima sovietų valdžios buvo ištremtas į Irkutsko sritį, 1949 metais – į Krasnojarsko kraštą. 1957 metais jis grįžo į Lietuvą, įsidarbino Kretingos rajono Švietimo skyriaus vairuotoju kroviku, tuo pačiu mokėsi vakarinėje mokykloje.

1960 m. Vilniuje eksternu išlaikė abitūros egzaminus. Pakeitęs kai kuriuos biografijos faktus, įstojo ir 1964 m. baigė Kauno politechnikos institutą (KPI, dabar Kauno Technologijos Universitetas – KTU), o 1971 m. ir KPI aspirantūrą, apgynė technikos kandidato disertaciją.

J.A.Katkus liko dirbti Kauno politechnikos institute, buvo Mašinų gamybos fakulteto asistentas, vyresnysis dėstytojas, docentas. Yra dėstęs Alžyro universitete. Jis yra 20 mokslinių išradimų ir 50 mokslinių publikacijų autorius.

1989 metais J.A.Katkus įsitraukė į Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdį. 1992-1993 metais jis buvo Lietuvos Sąjūdžio Seimo tarybos pirmininkas, 1993 metais išrinktas Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) pirmininko pavaduotoju.

J.A.Katkus 1992-1996 ir 1996-2000 metais buvo Seimo nariu, 1996-2000 metais vadovavo NSGK.

J.A.Katkus yra buvęs KTU Sąjūdžio tarybos ir Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas. Lietuvos Sąjūdžio Kauno taryba šiandien pareiškė užuojautą dėl J.A.Katkaus mirties jo sūnui, dukrai, vaikaičiams ir visiems, kam ši žinia buvo skaudi.

„J.A.Katkaus pilietiškumas, patriotiškumas ilgai išliks mūsų visų atmintyje“ – rašoma Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos užuojautoje.

Užuojautą dėl J.A.Katkaus netekties pareiškė ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė. „Iškeliavo Anapilin vienas iš ryškesnių XX amžiaus pabaigos parlamentarų ir visuomenės veikėjų, buvęs Seimo Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas, aktyvus Sąjūdžio Kaune veikėjas, vienas iš Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) partijos signatarų”, – užuojautoje rašo I.Degutienė.

Seimo Pirmininkė  priminė, kad J.A.Katkus devynerius metus prakentęs tremtį Krasnojarsko atšiaurume, kaip ir daugelis tos kartos žmonių, nepalūžo, nenusivylė Tėvyne. „Tai buvo garbės ir pareigos žmogus, kuriam duotas žodis, moraliniai įsitikinimai, Tėvynės gerovė buvo aukščiau asmeninių interesų“, – savo užuojautoje teigia Seimo Pirmininkė. “Nuoširdžiai užjaučiu Velionio artimuosius, bendražygius, kolegas ir bičiulius – visus, kurie pažinojo ir vertino Juozapą Algirdą Katkų ir  kuriuos prislėgė jo išėjimas Anapilin”, –rašo I. Degutienė.

Velionio laidotuvės numatomos pirmadienį Kretingoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė