Lietuvoje sulaikyti lietuviai pasisakantys už Tibeto laisvę (23)

Tibetas

Tibetas

Vakar lapkričio 11 d. Kenos geležinkelio stotyje, Vilniaus rajone buvo sulaikyti iš Kinijos atvykstančio traukinio „Saulė“ laukę Tibeto laisvės rėmimo judėjimo grupės (TLRJ) nariai.

Tą dieną į Lietuvą turėjo atvykti pirmasis Vakarų Europą su Kinija per Kazachstaną, Rusiją, Baltarusiją ir Lietuvą jungiantis reguliarus konteinerinis traukinys „Saulė“.

Traukinio pasitikti atėję TLRJ nariai Kenos stotyje pasirodė su plakatais ir Tibeto vėliavomis. Stotyje traukinio laukti buvo susirinkę įvairūs svečiai, tarp jų ir Kinijos ambasadorius.

Ant TLRJ narių atsineštų plakatų buvo parašyta: Kinijos „Saulė„, „nusižudė vienuoliai“, pavaizduotos įvairios nuotraukos, kuriose buvo matyti Kinijos kareiviai okupuotame Tibete, vienuoliai okupuotame Tibete.

Tačiau Tibeto rėmimo grupės nariai muitininkų bei policijos pareigūnų buvo prievarta ištempti iš perono.

Tą pačią dieną Tarpparlamentinių ryšių Tibeto rėmimo grupės pirmininkė, Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Dalia Kuodytė išplatino pareiškimą kuriame sako, kad už taikiai nusiteikusių už Tibeto laisvę pasisakančių lietuvių sulaikymas Kenos traukinių stotyje tai dar vienas įrodymas, kad Lietuvoje žmogaus teisės vis dar yra trypiamos.

„Sutinkant „saulę iš Rytų“ buvo sulaikyti žmonės, kurie siekė paprasto dalyko – taikiai išreikšti savo pilietinę poziciją, paremti padidėjusį spaudimą ir išaugusias represijas patiriantį Tibetą, jo žmones. Šis įvykis parodo, kad Lietuvos valstybėje žmogaus teisės, būtinybė jas užtikrinti vis dar nėra laikoma vertybe. Deja, ir mūsų krašte – nieko švento“, – teigė D. Kuodytė.

Ji taip pat priminė, kad bemaž prieš mėnesį Dalai Lamos XIV atstovas Baltijos šalims Thubtenas Samdupas kreipėsi į Lietuvos Vyriausybę, prašydamas mūsų šalies oficialiai pareikšti poziciją dėl nuolat blogėjančios situacijos Tibete, paskatinant Kinijos valdžią pradėti realias derybas su Tibetu. Tačiau iki šiol iš Vyriausybės jokios pozicijos nebuvo sulaukta.

„Tyla iškalbinga. Regis, „realpolitik“ principai Lietuvos politikoje galutinai įsitvirtina“, – apgailestavo Seimo D. Kuodytė.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė