Izraelis ir JAV grasina karu Iranui (7)

Izraelio premjeras Benjaminas NetanyahuIzraelio premjeras Benjaminas Netanyahu, nerimaudamas dėl Irano atominės programos, galvoja apie karinę intervenciją į šią šalį, rašo JAV žurnalas „Newsweek“. Žydų valstybė jau rengia karines pratybas, išbando balistines raketas. Lietuvos socialistinis liaudies frontas ragina prezidentę D. Grybauskaitę sušaukti skubų JTO posėdį.

Iranas karui pasiruošęs

Izraelio vyriausybė dauguma balsų nutarė suteikti premjerui B. Netanyahu teisę pradėti karinę ataką prieš Iraną. Izraelio prezidentas Shimonas Peresas pareiškė, jog Izraelio ir kitų šalių smūgis Iranui “vis labiau tikėtinas”. Prezidentas pridūrė, jog “reikia kreiptis į kitas šalis, kad šios atliktų savo įsipareigojimus (prisidėtų prie Izraelio iniciatyvos)”.

Nerimaujama, kad tokie veiksmai gali sukelti tikrą kraujo audrą Viduržemio ir Arabų jūros regione bei į pavojų pastatytų tūkstančius Amerikos diplomatų bei karių. Vienas geriausių Izraelio reporterių Nahumas Barnea teigė, kad JAV prezidentas Barackas Obama ir B. Netanyahu tikisi užpulti Iraną dar šį rudenį!

Pasak BBC, reaguodami į tokias kalbas Irano kariuomenės vadovai sakė, kad kariniai veiksmai Irano teritorijoje labai smarkiai paveiktų santykius su JAV ir Izraeliu. Teherano atstovai įsitikinę, kad Izraelis neatvažiavo savo tankais tik dėl to, kad tam prieštarauja Vašingtonas. Kadangi Izraelio oro pajėgos naudoja amerikiečių tiekiamą techniką, JAV negali neprisiimti jokios atsakomybės.

Irano galimybės smogti JAV ir Izraeliui yra labai didelės, rašoma „Newsweek“. Iraniečiai galėtų paskatinti Irako šiitus surengti atakas prieš pajėgas mažinančius amerikiečius. Smurto banga taip pat užgriūtų JAV diplomatus, nespėjusius palikti regiono. Tokio tipo suirutė smarkiai paveiktų situaciją Afganistane, esą pasitikėjimo įgavę talibai galėtų rengti plataus masto atakas prieš NATO (Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacija – tarptautinė gynybinė sąjunga) pajėgas šalyje. O daugiausia nuostolių patirtų italų pajėgos, kurios yra dislokuotos prie pat Irano sienos.

Spalio pabaigoje Izraelis jau išbandė naujas ilgojo nuotolio raketas. CNN praneša, kad Izraelio ginkluotosios pajėgos neseniai surengė plataus masto karines pratybas Tel Avivo rajone, per kurias buvo treniruojamasi atremti raketų atakas, ir sėkmingai išbandė balistinę raketą su nauju varikliu. Be to, Izraelio aviacija Sardinijos rajone surengė bendras su Italijos karinėmis oro pajėgomis pratybas, per kurias, be kita ko, buvo treniruojamasi papildyti degalų atsargas ore.

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) šiandien, trečiadienį, pasirengusi paskelbti pranešimą apie galimai gaminamą Irano atominį ginklą. Turimais duomenimis, branduolinio ginklo kūrimo darbai vyksta Parčino karinėje bazėje už 30 km nuo Teherano ir gali būti užbaigti per kelis mėnesius.

Irano valdžia atsisako įsileisti ten TATENA inspektorius ir paskelbė, kad tokie TATEN-os ekspertų duomenys yra sufabrikuoti. Šalies užsienio reikalų ministras Ali Akbaras Salehis pareiškė, kad Iranas „visada pasiruošęs karui“.

Irano ginkluotųjų pajėgų štabo vadas generolas Hassanas Firouzabadi praėjusią savaitę yra pasakęs, kad JAV „patirs rimtų nuostolių, jeigu sionistų režimas surengtų ataką prieš Iraną“.

Karui rengiasi ir Didžioji Britanija

„Mes jau aštuonerius metus girdime Izraelio grasinimus, tačiau puolimo atveju Izraelio laukia „apokaliptinio“ masto pasekmės. Izraeliui žinoma Irano karinė galia, Irano raketų gamyba yra geriausia regione ir viena iš geriausių visame pasaulyje“, – su pasididžiavimu spaudai šnekėjo Irano užsienio reikalų ministras.

Tuo tarpu NATO teigia neketinanti veržtis į Iraną ir teigia remianti diplomatinį branduolinio ginčo sprendimą, lapkričio 4 dieną, ketvirtadienį, pareiškė aljanso vadovas. „Leiskite pabrėžti, kad NATO neturi jokių ketinimų veržtis į Iraną ir NATO, kaip aljansas, neįsitraukęs į Irano klausimą“, – spaudos konferencijoje teigė tarptautinės gynybinės sąjungos generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas.

„Mes, žinoma, remiame tarptautines pastangas siekti politinių ir diplomatinių Irano problemos sprendimų“, – sakė A. F. Rasmussenas, paragindamas Teheraną laikytis Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijos, reikalaujančios stabdyti branduolines programas.

Nerimastingos nuotaikos sklando ir po Didžiąją Britaniją – didžiausią JAV sąjungininkę. Pasak britų žiniasklaidos, Jungtinės Karalystės ginkluotosios pajėgos didina kontingentą tam atvejui, jei JAV prieš Iraną nuspręstų imtis konkrečių karinių veiksmų. „Neįvardinti šaltiniai gynybos ministerijoje tiki, jog Vašingtonas gali pagreitinti planus raketomis atakuoti bazes Irane ir gali prašyti karinės Britanijos pagalbos“, – rašoma anglų spaudoje.

Sekmadienį britų spaudoje pasirodė žinia, kad Iranas išbandė mechanizmą branduoliniam užtaisui suaktyvinti ir pakeitė turimų balistinių raketų konstrukciją, kad jos galėtų nešti branduolinius kovinius užtaisus.

Tuo tarpu Rusija pasisako prieš Izraelio karinius veiksmus į Iraną. Kariniai veiksmai prieš Iraną būtų “labai didelė klaida su nenuspėjamais padariniais”, įspėjo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, praneša BBC. Pasak S. Lavrovo, diplomatija, o ne išpuoliai, yra vienintelis būdas išspręsti Irano branduolinės programos problemą.

Rusų mokslininkas padėjo Iranui gaminti ginklą?
 

Tačiau pirmadienį iš tos pačios Rusijos atskriejo žinia, kad didžiausios pasaulio šalies branduolinės fizikos specialistas labai padėjo Iranui priartėti prie branduolinių ginklų sukūrimo, informuoja „RIA Novosti“, remdamasi „The Washington Post“ pranešimu.

Laikraštyje cituojami diplomatiniai ir žvalgybos šaltiniai, pasak kurių, buvęs sovietų branduolinės fizikos ekspertas Viačeslavas Danilenka „tariamai kelerius metus mokė iraniečius gaminti labai tikslius detonatorius, kokie naudojami pradėti branduolines grandinines reakcijas“.

“The Washington Post” praneša, kad TATENA tyrėjai susisiekė su V. Danilenka, ir šis prisipažino padėjęs Irano mokslininkams, bet teigė manęs, kad padeda kurti tik civilinės inžinerijos projektus. Įrodymų, kad Rusijos valdžia žinojo apie V. Danilenkos darbą Irane kol kas nėra.

Į susidariusią įtampą tarptautinėje politinėje arenoje sureagavo ir Algirdo Paleckio vadovaujamas Socialistinis Liaudies frontas, kuris ragina Lietuvos Respublikos Prezidentę nedelsiant sušaukti Lietuvos Gynybos Tarybą ir inicijuoti skubų JTO posėdį. Jame Lietuva turėtų, „užuot kaip visad bestuburiškai besivilkusi JAV, ES, taigi ir Izraelio uodegoje, ryžtingai pasisakyti prieš galimą agresiją“.

„Nesileiskime įtraukiami į eilinę avantiūrą! Ji gali turėti lemtingų globalinių pasekmių.

Laikas ne tik okupuoti „Volstrytą“, bet ir dabartinę Jungtinių Tautų Organizaciją, kuri nuo 1945 m. įsipareigojo prižiūrėti tarptautinę taiką bei saugumą, vystyti draugiškus santykius tarp tautų ir prisidėti prie socialinio progreso, geresnio gyvenimo lygio ir žmogaus teisių. Dabar gi šios organizacijos nutarimai dažnai tampa tik priedanga imperialistinei agresijai pateisinti“, – rašoma specialiame Socialistinio Liaudies Fronto „Stop karui prieš Iraną“ pranešime.

Vis daugiau politinio svorio tarptautinėje arenoje įgaunanti Kinija taip pat pasisako prieš susidariusios problemos sprendimą jėga. „Kinija prieštarauja jėgos panaudojimui arba grasinimui naudoti jėgą sprendžiant tarptautinius klausimus. Šiuo metu labai svarbu išvengti naujų neramumų Artimuosiuose Rytuose“, – sakė Kinijos ministerijos atstovas. Jis pridūrė, kad Kinija ragina problemą išspręsti taikiai.

Kategorijos: Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Ponas P.:

  …ant nosies 3-ias Pasaulinis ir vėl jo priežastimi bus tos pačios nacijos atstovai: na žinot tie, kurių nosys panašios į erelio ir kurie tau perkastų gerklę už skatiką.

 2. Algis:

  Kada zydams zemes buvo gana ir kitu gero…

 3. tikras lietuvis:

  Kažin – ar straipsnio autorius žino, kad žodis žydas atėjo iš rusų, kur žodis жид reiškia blogą žmogų (nemaišyti su judėjais ir jehudimais)?
  Tokiu atveju nėra ko stebėtis, kad blogi žmonės daro blogus darbus.

 4. Pikc:

  Nuoširdžiai nemėgstu visų raudonųjų – tiek užsienio, tiek (ypač) Lietuvos, bet šiuo atveju negalių pykt dėl jų požiūrio, nes vėl gręsia mistiško “masinio naikinimo ginklo” paieškomis grįstas karas. O žydus reiktų palikt vienus – tegu kariauja, jei taip nori. Ir kokie, po velnių, “kitų šalių įsipareigojimai” (“Shimonas Peresas pareiškė, jog Izraelio ir kitų šalių smūgis Iranui “vis labiau tikėtinas”. Prezidentas pridūrė, jog “reikia kreiptis į kitas šalis, kad šios atliktų savo įsipareigojimus (prisidėtų prie Izraelio iniciatyvos)”.)?! Izraelis nėra NATO narys, ir plius, niekas jų nepuola – būtent žydai įšiuo atveju bus agresoriai – tai juos reiktų tramdyti.

 5. VYTAUTAS:

  PERSKAICIAU VISUS KOMENTARUS,VARGAS TAU IR TAVO LIETUVIU TAUTAI ,JEI TAIP KALBI APIE KRISTAUS ZEME ,KAIP GALIMA TIKETI ,MELSTIS PRASYTI DIEVO PAGALBOS ,JEI PRAKEIKI JO ZEME IR ,GYVENTOJUS.IZRAELYJE NIEKAS NENORI KARO….AS DAUGELI METU ATSIBUNDU NUO KAUKIANCIU SIRENU…ARABAI BOMBORDUOJA IZRAELI ,ZUVA ZMONES …O JUS PAISOT… ,TAI KAS JUM VISAI SVETIMA NEZINOMA.TAI GAL IR LENKAM ,REIKETU ATIDUOTI DALI LIETUVOS?O KAS LIECIA KITU GERO….ZYDAI VISADA TURI SAVO …O KAI KAS JUOS LIETUVOJE ISZUDE ,KAD TA GERI PASIIMTI ..NEPAMIRSKIT ISTORIJOS PAGARBIAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė