Išrinkta drąsiausia studentų idėja: iš Lietuvos – Kinijos skrydžiai į kosmosą (2)

Išrinkta šauniausia studentų Lietuvos ir Kinijos strateginės santykių plėtros idėja – išvystyti kosmoso partnerystę. Už progresyvias mintis esė konkurso „Žvilgsnis į ateitį: Kinijos ir Lietuvos santykiai po 20 metų“ laimėtoju paskelbtas Vilniaus universiteto pirmojo kurso žurnalistikos studentas Eimantas Mikšys.

„Lietuva yra kupina mokslinio potencialo, aukštųjų technologijų, kūrybinių idėjų bei įdirbio, o Kinija – galimybių visa tai paversti realybe. Mano manymu kosmosas – gali būti viena iš stipriausių nišinių sričių, kur dvi valstybės pradėtų stiprinti abipusę partnerystę“, – pasiūlytą idėją komentuoja konkurso laimėtojas Eimantas Mikšys.

Pasak konkurso darbų vertinimo komisijos narės, Susisiekimo ministerijos atstovės Ingos Jankauskaitės, vystyti bendradarbiavimą kosmoso srityje iš pradžių atrodo neįtikėtina veikla, tačiau atsižvelgus į Lietuvos mokslininkų veiklos pažangą, matyti, jog egzistuoja realios galimybės. „Toks jaunimas – drąsus, inovatyvus, nebijantis garsiai reikšti naujų idėjų – yra varomoji mūsų šalies jėga“, – savo įspūdžiais dalijosi vertinimo komisijos narė I.Jankauskaitė.

Geriausio darbo autoriui bus suteikta išskirtinė galimybė tapti specialios tarpinstitucinės Kinijos – Lietuvos santykių darbo grupės nariu ir kartu kurti Lietuvos-Kinijos santykių
strategiją.

Primename, kad esė konkursas buvo skirtas Lietuvos ir Kinijos santykių dvidešimtmečiui pažymėti ir pakviesti jaunuosius Lietuvos akademinės bendruomenės narius pasidalinti savo beprotiškiausiomis idėjomis. Iniciatyvos organizatoriai – Lietuvos Kinijos Forumas drauge su partneriais Užsienio reikalų ministerija ir Kinijos Ambasada Lietuvoje.

Konkurse rungėsi studentai iš Vilniaus universiteto, Vytauto Didžiojo, Vilniaus Gedimino technikos, Klaipėdos universiteto, Mykolo Romerio universiteto, Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos, Keio universiteto Tokijuje.

Specialią vertinimo komisiją sudaro Lietuvos-Kinijos Forumo pirmininkas Mindaugas Reinikis, Užsienio reikalų ministerijos atstovė Ina Marčiulionytė, Europos Sąjungos misijos Afganistane vadovas Vygaudas Ušackas, Aplinkos ministerijos atstovas Romas Jankauskas, Susisiekimo ministerijos atstovė Inga Jankauskaitė, Lietuvos Pramoninkų Konfederacijos Užsienio ryšių departamento direktorius Aurelijus Ušeckas.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė