R.Žilinskas ragina greičiau suteikti politinį prieglobstį Karaliaučiaus visuomenininkui (audio) (0)

Baltjos AE | rosatom.ru nuotr.Seimo Atominės energetikos komisijos pirmininkas Rokas Žilinskas ragina Lietuvos institucijas labai rimtai svarstyti Rusijos visuomenininko prašymą dėl politinio prieglobsčio. Planuojamai atominei elektrinei Karaliaučiaus srityje besipriešinančios grupės lyderis Michailas Kostiajevas, neatlaikęs persekiojimo, į Lietuvą pabėgo praėjusią savaitę.

„Ponas M.Kostiajevas vadovauja iniciatyvinei grupei, siekiančiai Karaliaučiaus srityje surengti referendumą dėl „Baltijos“ atominės statybos.Daug kartų dėl visokių biurokratinių priekabių atmetusi grupės iniciatyvą, gniuždžiusi grupės protestus, srities valdžia galų gale iškėlė M.Kostiajevui baudžiamąją bylą dėl valstybės turto grobstymo“, – sako R. Žilinskas ir priduria: „Pažymėtina, kad tariami turtiniai ar mokestiniai nusikaltimai Rusijoje yra dažniausias būdas susidoroti su disidentais. Prisiminkime garsiąją naftos magnato Michailo Chodorkovskio bylą: jis neišeina iš kalėjimo nuo tada, kai pareiškė ketinimus dalyvauti didžiojoje politikoje ir buvo iš karto apkaltintas mokesčių slėpimu“.

M.Kostiajevas Rusijos valdžiai tapo itin neparankus, kai ėmė bendradarbiauti su Lietuvos politikais ir visuomenininkais viešindamas valdžios savivalę ir vietos gyventojų nuomonės nepaisymą plėtojant Baltijos atominės elektrinės projektą. Pasak R.Žilinsko, toks „išsišokimas“ Rusijos vadovus labai erzina, nes artėja prezidento rinkimai ir jie nenori jokių bruzdėjimų, ypač Karaliaučiuje, kuriame nuolat kalbama apie autonomiją nuo Maskvos.

„Be to, vis dar esu įsitikinęs, kad „Baltijos“ jėgainės projektas yra fikcija – M.Kostiajevo liudijimai tai patvirtina – kuria siekiama sužlugdyti Lietuvoje plėtojamą atominės elektrinės projektą, įtikinti visuomenę, kad trijų atominių jėgainių regione yra per daug ir kad Lietuvai būtų geriau pirkti „pigią“ elektrą iš būsimos jėgainės Karaliaučiuje. Jei taip atsitiktų, Lietuva amžiams liktų Rusijos įtakos erdvėje“, – aiškina Komisijos pirmininkas, atkreipdamas dėmesį, kad M.Kostiajevas tapo pirmąja „realiai apčiuopiama“ geopolitinio karo auka.

Pasak M.Kostiajevo, Rusija yra sutrikusi, nes supranta, kad AE statyboms ji neturi nei profesionalų, nei pinigų, todėl jai telieka mesti turimas pajėgas atgrasyti Lietuvą nuo VAE statybų ir siekti įtikinti, kad ji prisidėtų prie AE projekto Kaliningrade.

Jis patvirtino, kad šiuo metu Karaliaučiuje atominės jėgainės statybos nevyksta, o ekskavatoriai ir sunkvežimiai tik vaizduoja atlieką darbus.

„Statybos ten neprasidėjo. Kažkas ten vyksta, važinėja sunkvežimiai iš vieno galo į kitą, kažką vežioja, kažką ekskavatoriai kasa, bet tai nėra atominės elektrinės statybos“, – tvirtina M.Kostiajevas.

R.Žilinskas raštu kreipėsi į Užsienio ir Vidaus reikalų ministerijas, Migracijos departamentą, prašydamas itin rimtai svarstyti M. Kostiajevo prašymą dėl prieglobsčio.

Klausykite lapkričio 7 d. Seime vykusios Seimo Atominės energetikos komisijos pirmininko R.Žilinsko ir Iniciatyvinės grupės surengti referendumą dėl Karaliaučiaus srityje planuojamos statyti atominės elektrinės lyderio M.Kostiajevo spaudos konferencijos „Dėl energetinio ir propagandinio karo prieš Lietuvą“ garso įrašo:

Kategorijos: Baltų žemėse, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė