Gabūs vaikai į rudens sesiją rinksis Kaune (0)

Lapkričio 4-6 dienomis gabūs Lietuvos vaikai rinksis Kaune VšĮ Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) ir Kauno technologijos universiteto organizuojamoje rudens sesijoje, kurioje gilins savo teorines bei praktines žinias šešiose programose: vandenilio energetikos, nanotechnologijos, mechatronikos, veikėjų animacijos, muzikos technologijos bei gyvybės įvairovės, bei turės progą pasijusti tikrais universiteto studentais.

Pirmą kartą mokiniai galėjo rinktis grupes, kurių programose jie norėjo dalyvauti. Šios sesijos programos, sukurtos bendradarbiaujant su Kauno technologijos universitetu, yra nemažas žingsnis tarpdalykiškumo skatinimui.

„Drauge su Kauno technologijos universiteto dėstytojais dirbdami jų laboratorijose akademikai pamatys, kaip teorinės žinios gali būti taikomos praktikoje. Šį sesija yra naujas žingsnis NMA ugdymo programoje, kuriuo siekiame padėti gabiems moksleiviams plačiau pažinti mokslo ir žinių taikymo galimybes tam, kad jie galėtų tikslingiau rinktis, į kokią sritį toliau gilintis, ką studijuoti“, – sakė VšĮ Nacionalinė moksleivių akademija direktorė Eglė Daunienė.

Šiemet NMA rudens 11 sesijoje dalyvauja 68 akademikai iš  Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kaišiadorių, Tauragės, Šakių, Šiaulių, Švenčionių, Panevėžio, Palangos, Šilutės, Plungės, Elektrėnų, Alytaus, Šilalės, Kėdainių, Radviliškio.

„Mes ypatingai dėkingi KTU už tai, kad jie taip svetingai atvėrė savo duris, bei VDU dėstytojams, darbuotojams, o ypač Vidai Mildažienei, už tai, kad atvėrė savo gamtos mokslų fakulteto laboratorijų duris bei akademikams leis susipažinti su Kauno botanikos sodo augalų įvairove“, – sakė E. Daunienė.

Akademijos rudens sesijoje paskaitas vaikams skaitys Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo, universitetų mokslininkai, dėstytojai ir doktorantai bei Kauno Tado Ivanausko muziejaus, Lietuvos zoologijos sodo ir VDU Kauno botanikos sodo dėstytojai, darbuotojai.

VšĮ Nacionalinės moksleivių akademija yra išskirtinė didžiausia Lietuvoje pelno nesiekianti papildomo ugdymo organizacija, nuo 2004 m. užsiimanti gabių ir didelį potencialią turinčių Lietuvos mokinių ugdymu. Nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, gabiausiems mokiniams suteikiamos sąlygos mokytis pas geriausius Lietuvos ir kitų šalių mokytojus bei dėstytojus. Šiai metais „Nacionalinė moksleivių akademija“ buvo apdovanota „Swedish business  awards 2011“ apdovanojimuose kaip socialiai atsakingos kompanijos nominacijoje, dėka suvienijimo virš 400 savanorių bei 70 organizacijų, prisidėjusių paslaugomis, prekėmis ar finansiniais resursais, bendram tikslui – gabių Lietuvos mokinių ugdymui.

NMA Rudens sesijos’11 programa.pdf

Kategorijos: Lietuvoje, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė