Tautininkai kviečia per Vėlines pagerbti valstybės kūrėjus (0)

Jono Basanavičiaus kapas Vilniaus Rasų kapinėseAtkuriamoji Tautininkų sąjunga ir Lietuvių etninės kultūros draugija kviečia vilniečius lapkričio 2 d. (trečiadienį) 17.30 val. rinktis Rasų kapinėse prie Jono Basanavičiaus kapo ir pagerbti mūsų valstybės kūrėjus, lietuvių kalbos ir kultūros puoselėtojus. Dalyvaus liaudies dainų klubas „Raskila“.

Lietuvai nusipelnę žmonės lapkričio 2 d. bus pagerbti ir Kaune, kur ateiti į tradicija tapusius Vėlinių dienos minėjimus kviečia Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga, Lietuvos sąjūdžio Kauno Taryba ir Kovo 11-osios gatvės bendrija. 14.00 val. Vilijos parke (prie Juozapavičiaus pr.), buvusių savanorių kapinių vietoje nuo paminklo „Žuvusiems dėl Tėvynės“ iki Juozapavičiaus prospekto bus uždegtos žvakės ir pagerbtas žuvusių už Lietuvos laisvę 1919-1920 m. atminimas. Dalyvaus Kauno m. mokyklų mokiniai, LR Seimo nariai, Kauno gyventojai bei svečiai. 18.00 val. žvakelėmis žuvusių už Lietuvos laisvę atminimas bus pagerbtas buvusiose Kauno senose kapinėse (Vytauto pr.) prie paminklo „Žuvome dėl Tėvynės“, o 19 val. – Senosiose Aleksoto kapinėse.

Vėlinės – tai laikas, kai gyvieji susitinka su mirusiaisiais, o šis pasaulis su anuo. Dar Jonas Dlugošas XV a. aprašė pagonišką lietuvių paprotį kasmet spalio pradžioje su šeimomis lankyti šventus miškus, kuriuose būdavo deginami mirusieji, ir ten kelias dienas puotauti, atnašaujant aukas ne tik dievams, bet ir velionių dvasioms.

Į Lietuvą atėjus krikščionybei, įpratome mirusiuosius pagerbti lapkričio pradžioje, tačiau esmė nuo to nesikeičia. Vėlinės ir toliau lieka tiltu tarp praeities ir dabarties, ir senu papročiu kapinėse susitiksime su savo gimine, tačiau nepamirškime pagerbti ir Lietuvos valstybės kūrėjų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė