Mirė buvęs Vilniaus Universiteto rektorius akademikas Jonas Kubilius (video) (3)

Mirė buvęs ilgametis vienas iškiliausių Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų, matematikas, ilgametis VU rektorius, akademikas Jonas Kubilius. Šių metų liepos 27 d. jam suėjo 90 metų.

Matematiko J.Kubilius buvo jauniausiu rektoriumi universiteto istorijoje. Rektoriaus pareigas jis pradėjo eiti būdamas 37-erių metų ir išdirbo šiose pareigose 33 metus, nuo 1958 iki 1991 m.

J.Kubiliaus mokslinio darbo sritimis buvo tikimybių teorija ir matematinė statistika, aritmetinių funkcijų reikšmių pasiskirstymas, analizinė ir tikimybinė skaičių teorija, matematikos istorija Lietuvoje.

Profesorius buvo Greifsvaldo, Prahos, Latvijos, Zalcburgo universitetų garbės daktaras, Santarvės fondo laureatas, Lietuvos matematikų draugijos prezidentas.

Velionis bus pašarvotas šv. Jonų bažnyčioje.

2011 rugsėjo 16 d. Šv. Jonų bažnyčioje vykusiame iškilmingame Senato posėdyje Jonas Kubilius buvo pagerbtas 90 metų sukakties proga:

httpv://youtu.be/LsHK_JWBhQI

2011 rugsėjo 15 d. Vilniaus universiteto bibliotekos P.Smuglevičiaus salėje atidaryta paroda „Aš tikiu savo universitetu. Kaip tikiu Lietuva. Prof. Jonui Kubiliui – 90″:

httpv://youtu.be/bI3N72Lii20

Jono Kubilius 90-ies metų jubiliejaus proga Vilniaus universiteto bendruomenė universiteto bibliotekoje atidarė parodą „Aš tikiu savo universitetu. Kaip tikiu Lietuva. Prof. Jonui Kubiliui – 90″:

httpv://youtu.be/x8I9g4HTtQ0

Kategorijos: Lietuvoje, Žmonės | Žymos: , , , .

3 komentarai

 1. Vilmantas Rutkauskas:

  Labai gerai, lai dabar pro-testeriuoja, ar buvo tikras lietuvis, ar, vis tik, palaidos božo nyciškai – po žydkryžium.
  Linkiu, kad to neatsitiktų.

  Va čia, toks patarėjas suomis gal, tarkim, patartų – kapinėse bent pasodinti Ąžuolo ąžuoliuką, jei nepastatyti per kūno Perkūną, kaip sako toks Virginijus Kašinskas.

  Lai Baltų anapusybėje, sakyčiau, švinta jo siela, nepatinka ?

 2. suomis:

  Beje yra įtarimų, kad jis išdavė partizanus , kuriuos NKVD apsupo ir nužudė. Nežinau ar tai tiesa, bet buvo pasklidusios tokios kalbos.

 3. Aldona Padegimaitė:

  Daug gyvybių nusinešė politinis perversmas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė