Mirė verslininkas, Kovo 11 akto signataras dr. Bronislovas Lubys (video) (1)

Bronislovas Lubys 1938-2011

Bronislovas Lubys 1938-2011

Spalio 23 d. sekmadienį, Druskininkuose mirė Lietuvos verslininkas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vadovas, Lietuvos nepriklausomybės akto signataras  Bronislovas Lubys.

Pranešama, kad verslininkas mirė važiuodamas dviračiu. Prie dviračio sukniubęs B.Lubys rastas sekmadienio popietę. Manoma, kad sustojo jo širdis.

Užuojautą dėl 73-ejų metų B.Lubio mirties per savo atstovus pareiškė Seimo pirmininkė Irena Degutienė, premjeras Andrius Kubilius ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

1938 metais gimęs B.Lubys buvo Kovo 11 akto signataras. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1992 m. buvo paskirtas Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku. B.Lubys taip pat buvo vieno didžiausių Lietuvoje koncerno „Achemos grupė“ vadovas ir pagrindinis akcininkas. Taip pat jis buvo vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų.

B.Lubys buvo chemijos mokslų daktaras, docentas, 47 išradimų bei daugelio mokslinių ir publicistinių straipsnių autorius, nusipelnęs inžinierius, respublikinės mokslo ir technikos premijos laureatas.

Už nuopelnus Lietuvai B. Lubys buvo apdovanotas Nepriklausomybės medaliu (2000 m.), Lenkijos Respublikos Komandoro laipsnio ordinu (2001 m.). 2002 m. jam paskirta tarptautinė Petro Didžiojo vardo premija.

Atsisveikinti su Velioniu galima pirmadienį nuo 18  iki 22 val. ir antradienį nuo 11 iki 21 val. B.Lubys bus palaidotas šeimos kape Plungėje, iš kurios yra kilęs.

Laidotuvės įvyks spalio 26 d. trečiadienį 16 val. Plungės viduriniosiose kapinėse (Telšių g.). Po laidotuvių, Plungės šv. Jono krikštytojo bažnyčioje įvyks šventos mišios už Velionį Bronislovą Lubį.

Norinčius pagerbti ir atsisveikinti su Bronilsovu Lubiu , kviečiami gyvai grandinei nuo Jovaišiškės žiedo, link miesto, iki kapinių 15 Val. 30

minučių.

B.Lubys perrinktas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu (2009 m. spalio 16 d.):

httpv://youtu.be/5oWzpixoaKc

Edmundo Zubavičiaus filmas „Kitų namų šiluma“ apie  Bronislova Lubi – Jonavos Azoto vyr.inžinierių, pramonininką ir verslininką:

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė