Iš Vilniaus moksleivių tikimasi surinkti 6 tonas senų mobiliųjų telefonų (0)

Vilniaus moksleiviai kviečiami dalyvauti socialiniame projekte – surinkti ir atiduoti perdirbti kuo daugiau nebenaudojamų mobiliųjų telefonų. Projekto „Atiduok seną plytą perdirbti“ organizatoriai tikisi, kad iki socialinės akcijos pabaigos – gruodžio 15 d. –  sostinės moksleiviai surinks iki 6 tonų nebenaudojamų telefonų aparatų.

„Svarbu, kad rūšiuotume atliekas. Jei kiekvienas sostinės moksleivis kasmet atiduotų perdirbti bent po vieną telefoną, susidarytų beveik 7 t atliekų, kurias perdirbus būtų gauta 3,8 t plastiko, per 1 t vario, 23 kg sidabro, 2,2 kg aukso ir dar daug kitų antrinių žaliavų. Tuo pačiu, į aplinką nepatektų iki 2 t pavojingų atliekų. Ispūdingi skaičiai, “– sako projekto globėjas Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Projekte  kviečiamos dalyvauti visos Vilniaus regiono ugdymo įstaigos – nebenaudojamus mobiliuosius telefonus nešti į Energetikos ir technikos muziejų (Rinktinės g. 2)  Daugiausiai kilogramų mobiliųjų telefonų surinkusių mokyklų laukia prizai, o taip pat kiekvienas atneštas telefonas dalyvauja loterijoje, kurios pagrindinis prizas –  kompiuteris.

Taip pat į Energetikos ir technikos muziejuje stovintį konteinerį galima išmesti ir visą kitą nebenaudojamą smulkiąją buitinę techniką, pvz., CD grotuvus, nešiojamuosius kompiuterius lygintuvus, arbatinukus plaukų džiovintuvus, ausinukus ir kt. Nors ši technika ir ,nedalyvaus konkurse“, tačiau taip pat bus išvežta perdirbti.

Projekto laimėtojai bus apdovanoti šių metų gruodžio 15 d. Energetikos ir technikos muziejuje vyksiančio šventinio renginio metu.

Projekto eiga Facebook puslapyje „Atiduok seną plytą perdirbti“.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė