I.Degutienė inicijuos Konstitucijos 38-ojo straipsnio patikslinimą dėl šeimos sąvokos (0)

Irena Degutienė | lrs.lt nuotr.

Irena Degutienė | lrs.lt nuotr.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sieks, kad dabartinis Seimas patikslintų Konstitucijos 38 straipsnį, kuriame išsakomas valstybės įsipareigojimas rūpintis šeima, tačiau nėra aiškiai išsakytas santuokos ir šeimos santykis. Tai ji patvirtino šį trečiadienį, duodama interviu interneto dienraščiui „Bernardinai.lt.“.

Pats interviu tekstas portale dar nėra publikuojamas, tačiau „Bernardinai.lt“ informuoja, jog I.Degutienė interviu teigė, kad visi žmonės privalo gerbti net ir nepatinkantį Konstitucinio Teismo sprendimą. Ji ragino mažiau jėgų ir energijos skirti svaidymuisi žalą šeimos šalininkams tenešančiais skambiais žodžiais ar frazėmis, bet imtis konkrečių politinių priemonių, kurios yra Seimo galioje. Seimo pirmininkė patvirtino, kad ji bus viena iš tokių priemonių pagrindinių iniciatorių ir rėmėjų.

I.Degutienė pabrėžė neturinti jokių abejonių, kad dauguma Lietuvos žmonių remia ir supranta šeimos bei santuokos sąsają taip pat, kaip ir 1992 metais, kai jie balsavo už Lietuvos Respublikos Konstituciją. Ji atkreipė dėmesį, kad jau dabar daugiau nei 90 parlamentarų savo parašais patvirtino paramą ir dalyvavimą parlamentinėje grupėje „Už tradicinę šeimą“ ir toks Seimo narių apsisprendimas leidžia viltis, kad reikiamos Konstitucijos pataisos gali būti priimto dar šios kadencijos Seime. Ji asmeniškai taip pat pritaria tokios grupės veiklai, nors būdama Seimo Pirmininke ir negali formaliai prie jos prisijungti.

Sumanymą keisti ar papildyti Lietuvos Respublikos Konstituciją turi teisę pateikti Seimui ne mažesnė kaip 1/4 visų Seimo narių grupė. Tokios Konstitucijos pataisos Seime turi būti svarstomos ir dėl jų balsuojama du kartus. Tarp balsavimų privalo būti ne mažesnė kaip trijų mėnesių pertrauka. Įstatymo projektas dėl Konstitucijos keitimo laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už tai balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių (94 parlamentarai).

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė