Europos Parlamente paminėtas Baltijos šalių kelio į laisvę dvidešimtmetis (0)

Radvilė Morkūnaitė
Radvilė Morkūnaitė

2011 m. spalio 18 d. Europos Parlamente vyko konferencija, skirta Baltijos valstybių Nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui, kurioje apžvelgtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos kelias į laisvę, pastangos grįžti į Europos šalių šeimą.

Taip pat konferencijoje kalbėta apie šiandieninę Baltijos valstybių situaciją ir poziciją Europos Sąjungoje, diskutuota ir apie Baltijos valstybių indėlį formuojant ES ir kuriant jos ateitį .

„Europos Sąjunga didžiuojasi, jog tarp jos narių – ir Baltijos šalys. Galbūt jos mažos plotu, bet išties įkvepia mus politinėje veikloje“, – kalbėjo konferencijoje dalyvavęs Europos Liaudies Partijos frakcijos pirmininkas Joseph Daul.

Didžiausios politinės grupės Europos Parlamente vadovas pabrėžė ir Lietuvos, Latvijos bei Estijos pasiekimus ekonominių iššūkių akivaizdoje. Pasak jo, pastaraisiais metais Baltijos šalys buvo pavyzdžiu, kaip reikia valdyti viešuosius finansus. „Tokiomis pastangomis ir rezultatais, kaip matome šiandien, pasigirti gali ne visos Europos šalys“, – sakė J. Daul.

Konferencijoje dalyvavusi EP narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė dėkojo konferencijos organizatoriams ir visiems Baltijos valstybių laisvės rėmėjams. „Dėkoju savo kartos vardu. Anuomet, prieš dvidešimt metų, mes buvome dar vaikai. Užaugome suprasdami, koks svarbus tikėjimas laisve, atsakomybė ir susitelkimas kelyje į ją. Kartu tai – vertybės, kurios mums padėjo sugrįžti į Europos šalių šeimą“, – sakė europarlamentarė.

Pasak R. Morkūnaitės, šiandien visiems mums, gyvenantiems Europos Sąjungoje, norėtųsi palinkėti niekada nepamiršti, kad susivieniję bendrų vertybių pagrindu gyvename po vienu stogu.

„Ir nė vienas iš mūsų neturėtume sakyti – čia mūsų visų problemos, o čia – jūsų problemos ir nacionaliniai rūpesčiai. Tai nėra teisinga, ypatingai tuomet, kai kalbame apie aplinkosaugos, istorinės atminties, energetinės nepriklausomybės reikalus bei vis labiau ryškėjančias „dviejų greičių“ Europos tendencijas. Nepatogūs klausimai, kuriuos kelia savo plotu ar gyventojų skaičiumi mažesnės valstybės, yra bendri, solidariai spręstini ir svarbūs visos Europos bendrijos ateičiai“, – priminė EP narė.

R. Morkūnaitė pažymėjo, kad visos Europos Sąjungos šalys narės gyvena tuose pačiuose Europos namuose. „Tai tarsi daugiabutis, kuriame vienos šalies problemos yra visų solidaraus veikimo reikalas. Nes jei viršutiniuose aukštuose stogas kiauras ir į tai nekreipiama dėmesio, nes tai esą ne apatinių aukštų gyventojų rūpestis, anksčiau ar vėliau problemos pasieks pastato pamatus“, – sakė EP narė.

Europarlamentarės R. Morkūnaitės įsitikinimu, tik suvokę bendrą atsakomybę už visos ES gerbūvį, galėsime teigti, jog išties gyvename po vienu – tomis pačiomis vertybėmis besivadovaujančios Europos – stogu. Ir tik tuomet galėsime apsaugoti vertybinius pamatus, ant kurių kūrėsi ir gyvuoja šiandienos Europos šalių šeima.

Tai, jog visos trys Baltijos valstybės yra Europos Sąjungos šeimoje tik dėl nepalaužiamo tikėjimo ir pasiryžimo ginti laisvės, solidarumo ir atsakomybės vertybes, akcentavo ir Europos Liaudies Partijos frakcijos pirmininkas J. Daul. „Norėčiau Jums palinkėti politinės drąsos visiems priminti šias vertybes būtent tuo metu, kai jos ir idealai pamirštami arba ignoruojami“, – sakė jis.

Konferencijoje taip pat kalbėjo Estijos Respublikos Prezidentas Toomas-Hendrik Ilves, buvęs Estijos Ministras Pirmininkas Mart Laar, Europos Parlamento nariai Elmar Brok (Vokietija), Gunnar Hokmark (Švedija), Tunne Kelam (Estija), Joseph Daul (Prancūzija), Sandra Kalnietė (Latvija), Vytautas Landsbergis ir Laima Andrikienė (Lietuva), Alejo Vidal-Quadras (Ispanija), Europos Komisijos narys Andris Piebalgis (Latvija) ir kiti.

Kategorijos: Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė