Sveikiname Zitą Kelmickaitę švenčiančią neeilinį gimtadienį (video) (8)

Zita Kelmickaite | DELFI, J.Kupreščenko nuotr.Viena ryškiausių Lietuvos folklorinio sąjūdžio veikėjų, Liaudies kultūros puoselėtoja, folkloro švenčių rengėja, radijo ir TV laidų vedėja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, pasišventusi lietuviškos tautosakos ir tautinės kultūros puoselėjimui, svajojanti, kad iš kartos į kartą perduodamos mūsų tautos tradicijos būtų deramai perimtos ir perduotos ateinančioms kartoms,  dėl savo darbštumo ir veiklumo bendradarbių vadinama Bite Šimtadarbe, muzikologė, neeilinė asmenybė Zita Kelmickaitė spalio 19-ąją švenčia savo neeilinį gimtadienį!

Kam nėra žinomos Z.Kelmickaitės vedamos laidos Lietuvos radijuje ir TV: „Neišjunk televizoriaus“ (LR), „Gyvenimo ratu su Zita Kelmickaite“ (LTV2, 2007–2009 m.), „Ryto suktinis“ (LTV) ir „Toks gyvenimas su Zita Kelmickaite“ (LR)?

„Baisu. Neseniai ryte per televizorių sužinojau, kad pagal rytiečius 60-metis yra pats svarbiausias jubiliejus. Taip baigiasi vienas žmogaus gyvenimo ciklas. Tai jį švęsiu smarkiai, nes kito ciklo nebus… Susikviesiu tikrus bičiulius ne tik dėl to, kad pabūtume kartu, bet tam, kad padėkočiau už tai, jog jie šitą gyvenimo atkarpą buvo su manimi“ – sakė Zita Kelmickaitė paklausta ką jai reiškia ši jos neeilinė sukaktis.

Zita Kelmickaitė baigė Klaipėdos K.Donelaičio vidurinę ir Šiaulių aukštesniąją muzikos mokyklas. Bestudijuodama Lietuvos valstybinėje konservatorijoje Zita dirbo  Lietuvos radijo Vaikų ir jaunimo redakcijos muzikos redaktore (1973-1975 m.). Studijavo ir 1983 m. baigė Leningrado Teatro, muzikos ir kinematografijos instituto aspirantūrą.

Nuo 1976 iki 1978 m. Z.Kelmickaitė ėjo savaitraščio „Literatūra ir menas“ muzikos skyriaus redaktorės pareigas. Nuo 1974 m. buvo Lietuvos radijo muzikos laidų, 1995–2000 m. katalikų radijo programos „Mažoji studija“ laidos „Muzikos menas“ rengėja. Nuo 1980 m. kūrė televizijos muzikos laidas ir scenarijus televizijos filmams.

1975 m. baigusi studijas Lietuvos valstybinėje konservatorijoje pasiliko joje dirbti dėstytoja ir ugdo šios aukštosios mokyklos, dabar jau vadinamos Lietuvos muzikos ir teatro akademija, jaunimą iki šiol.

Nuo 1977 m. Zita buvo garsaus Vilniaus universitete folkloro ansamblio „Ratilio“ vadovė. Parengė daugybę koncertinių programų. Zita buvo folkloro festivalių „Skamba skamba kankliai“,  „Baltica“, „Smithsonian folklife festival“, Baltijos kultūros dienų Švedijoje Lietuvos programos meno vadovė. Parašė straipsnių apie muzikinės kultūros palikimą, šiuolaikinę lietuvių muziką.

Už nuopelnus Lietuvai ir lietuvių etninei kultūrai Zita Kelmickaitė apdovanota Jono Basanavičiaus premija (1997 m.) bei Gedimino 5 laipsnio ordinu (2000 m.).

Zita Kelmickaitė – Apie jaunimą:

httpv://youtu.be/BiehJLzaRho

Zita Kelmickaitė kalbina „Antikvarinius [Kašpirovskio] dantis“:

httpv://youtu.be/0Qxb09l6fLg

Laidoje „Triumfo arka“ skambėjo griausmingas „Ilgiausių metų” – su gimtadieniu pasveikinta Zita Kelmickaitė (2009 m.).

httpv://youtu.be/1gq6nB1XiFg

Alkas.lt redakcija sveikina mylimą ir gerbiamą Zitą Kelmickaitę ir džiaugdamasis jos gražiai nuveiktais visų labui darbais – laukia naujų!

Kategorijos: Etninė kultūra, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė