Seimo Pirmininkė su Vokietijos Heseno žemės Landtago Pirmininku kalbėjosi apie lietuviškąją Vasario 16-osios gimnaziją (0)

Spalio 19 d. Seimo Pirmininkė Irena Degutienė priėmė su Lietuvoje viešintį Vokietijos Federacinės Respublikos Heseno Landtago  Pirmininką Norbertą Kartmaną

Susitikime buvo kalbama apie Lietuvos ir Vokietijos dvišalius santykius, Lietuvos ir Heseno žemės bendradarbiavimą švietimo ir kultūros srityse, kurie turi gilias tradicijas – būtent Heseno žemėje veikia lietuviškoji Vasario 16-osios gimnazija, kurioje mokslus baigė nemažai užsienyje gyvenančių lietuvių ir jų vaikų. Šiandien šioje gimnazijoje mokosi apie 200 vaikų ir dirba virš 30 mokytojų.

Seimo Pirmininkė išsakė viltį, kad vizitą Lietuvoje baigiančiam N. Kartmanui patiko Nida, kurioje Heseno Landtago Pirmininkas viešėjo vakar ir apsilankė Tomo Mano muziejuje, susitiko su vietos vokiečių bendrijos pirmininku ir atstovais.

N. Kartmanas pabrėžė, kad Nidoje jis išvydo gilius Lietuvos ir Vokietijos tautų ryšius, kuriuos įprasmino čia gyvenę vokiečiai.

„Esu sužavėtas Nida, man tikrai patiko nuostabus Tomo Mano muziejus ir jaukus namelis, kuriame jis veikia. Galėčiau net pasakyti, kad aš ir pats norėčiau gyventi panašiame namelyje“, – sakė Heseno žemės Landtago Pirmininkas.

Seimo Pirmininkė padėkojo už dėmesį, kurį Heseno žemė rodo lietuviškajai Vasario 16-osios gimnazijai.

„Dėkojame Jums už pagalbą lietuviškajai gimnazijai, kuri Jūsų žemėje veikia ne tik kaip lietuviškojo švietimo institucija, bet ir kaip tikras kultūros centras“, – sakė I. Degutienė.

Heseno žemės Landtago Pirmininkas pabrėžė, kad ir šiandien Vasario 16-osios gimnazijos reikšmė nėra sumenkusi, nes ir šiandien joje gali mokytis Vakarų Europoje gyvenantys lietuviai ir jų vaikai.

„Todėl svarbu ir toliau šią mokyklą išlaikyti ir visiems skeptikams įrodyti jos egzistavimo būtinybę. Tam reikia skirti pakankamą finansavimą. Tačiau aš esu tikras, kad net ir keičiantis valdančioms partijoms šios mokyklos finansavimas bus išsaugotas. Mes norime, kad ši mokykla išliktų ir mums ji yra savotiškas europietiškos tapatybės ženklas“, – sakė N. Kartmanas.

Seimo Pirmininkė padėkojo jam už tokį patikinimą ir išreiškė viltį, kad Vasario 16-osios gimnazija Heseno žemėje sėkmingai veiks ir ateityje.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė