Seime vyks spaudos konferencija „Kas dangsto archeologinių kapų plėšikus“ (tiesioginė transliacija) (1)

Teismas nagrineja „juodūjuų archeologų“ bylą | Diena.lt, B.Jablonsko nuotr.Šiandien spalio 19 d. 10.30 val. Lietuvos Respublikos Seimo spaudos konferencijų salėje įvyks Seimo nario Naglio Puteikio spaudos konferencija „Kas dangsto archeologinių kapų plėšikus“.

Spaudos konferencijoje dalyvaus Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė, Lietuvos archeologų draugijos pirmininkas Zenonas Baubonis ir jo pavaduotojas Vykintas Vaitkevičius.

Prieš savaitę prasidėjo teismas prieš du juoduosius archeologus, kurie prieš porą metų buvo pagauti nusikaltimo vietoje – nelegaliai kasinėjantys senkapius Kretingos rajone ir pardavinėjantys senovės kuršių kalavijus užsienio kolekcionieriams.

Teisiami tik darbininkai.

Kodėl neteisiami šių kapų radinių pardavėjai ir šių plėšimų organizatoriai? Kokia nenugalima jėga globoja  ir saugo kapų plėšikus ir ką turėtų padaryti politikai ir visuomenė, kad įtakingi šių plėšimų sumanytojai ir  užtarėjai taip pat atsisėstų į teisiamųjų suolą?

„Juoduosius archeologus“ paveldosaugininkai kartu su policijos pareigūnais išaiškino 2009 metų vasarą. Įtariama, kad jie kasinėjo prie Apuolės piliakalnio Skuodo rajone. Pas vyriškius buvo aptikta daug vertingų radinių, kuriuos, manoma, jie planavo parduoti juodojoje rinkoje.

Kapinynai nusiaubti ir Kretingos rajone. Juodieji archeologai išplėšė 9 – 13 amžiaus kapavietes tarp Kašučių ežero ir Akmenos. Spėjama, kad jie nuniokojo ir Latvijos kapinynus.

Pagrobti vertingi radiniai buvo parduodami užsieniečiams pasitelkus internetą.

Prokurorai nustatė, kad kaltinamieji Olegas Salijevas ir Vadimas Čvanovas per šešerius metus pardavė beveik 2 tūkstančius radinių. Už juos jie galėjo gauti beveik 60 tūkstančių litų.

Spaudos konferenciją tiesiogiai galite stebėti ČIA. Spaudos konferencijos metu galite internetu užduoti ir klausimus. Nuorodą į klausimų uždavimo sistemą rasite Seimo internetinėje svetainėje prie nuorodos į tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją: http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_home.dabarseime

Kategorijos: Kultūros paveldas, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė