Medicininiai tyrimai – kaip ant delno (0)

Svajūnas BarakauskasŠiauliuose duris atvėrė atestuotų laboratorijų tinklo „Medicina practica“ padalinys, kuriame medicininių tyrimų procesas yra visiškai atviras pacientams. Kiekvienas stabtelėjęs gatvėje ties laboratorijos langais gali stebėti visą paimto tyrimui kraujo lašo kelionę.

„Medicina practica“ laboratorijos specialistai pasirengę pacientams išsamiai paaiškinti, kaip atliekami jų tyrimai. Laboratorijoje numatyta organizuoti specialias pažintines ekskursijas moksleiviams.

„Pirmą kartą įgyvendiname vieną iš mūsų svajonių: pristatyti ne tik modernią, bet ir tiesiogiai visiškai atvirą žmonėms laboratoriją. Visuomenei reikia kuo daugiau žinių apie medicininius tyrimus. Ši sritis turi būti atvira. Juk ligos diagnozė 70-90 proc. priklauso nuo tyrimų atsakymo. Modernios technologijos atvėrė iš esmės naujas galimybes profilaktiškai rūpintis žmonių sveikata“, – sakė „Medicina practica“ vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas.

„Medicina pratica“ laboratorijoje Šiauliuose galima atlikti apie 200 aukščiausių standartų skirtingų tyrimų: bendraklinikinių, alergijos, vėžio, skydliaukės hormonų, inkstų, kepenų fermentų, osteoporozės, lytiškai plintančių ligų, citologinių, šlapimo ir kt.

Tai jau dvyliktasis Lietuvoje novatoriškumu ir profilaktinių tyrimų akcijomis gerai žinomos laboratorijos padalinys. Į naujausią tyrimų įrangą investuota arti pusės milijono litų, sukurtos šešios naujos darbo vietos. Šiauliečiams, kaip ir pacientams Vilniuje, Kaune ar kituose šalies miestuose, sudarytos tokio pat lygio tyrimų galimybės.

Kategorijos: Lietuvoje, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė