Spalio pabaigoje į Žemę nukris dar vienas palydovas (0)

ROSAT orbitinis teleskopas
ROSAT orbitinis teleskopas

Spalio pabaigoje į Žemę nukris Vokietijai priklausantis palydovas – orbitinis teleskopas. Tai trečiadienį pranešė šios šalies Aviacijos ir astronautikos centras.

Palydovinis teleskopas ROSAT šiuo metu yra už 327 kilometrų nuo Žemės paviršiaus ir spalio 20-25 dienomis įskries į jos atmosferą maždaug 28 tūkstančių kilometrų per valandą greičiu.

ROSAT yra rentgeno spindulių orbitinė observatorija. Į kosmosą buvo paleista 1990 m. Ši observatorija sudarė dangaus žemėlapį rentgeno spindulių diapazone.

„Naujausiais duomenimis, į Žemę gali nukristi apie 30 palydovo fragmentų, kurių bendras svoris sudarys 1,6 tonos“, – pranešė savo tinklalapyje Aviacijos ir astronautikos centras.

Pasak specialistų, dėl Saulės aktyvumo svyravimų „nepavyks tiksliai nustatyti, kada palydovas įskries į Žemės atmosferą ir kur jis nukris“. Bet, jų manymu, tikimybė, kad žmonėms iškils pavojus, labai nedidelė.

Praėjusį mėnesį į Žemės atmosferą virš Ramiojo vandenyno įskriejo ir ten nukrito 6,3 tonos svėręs Amerikos palydovas. Jis nepadarė jokios žalos.

Kategorijos: Mokslas, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė