Į Trakus kviečia sakralinės muzikos renginių ciklas „Metų laikai“ (0)

Dainininkės A.Krikščiūnaitės sopranas vėl aidės Trakų bažnyčioje naujajame muzikos cikle „Metų laikai“. Sigitos Nemeikaitės nuotr. Rudens vėjai į Trakus atpūs naują muzikos renginių ciklą „Metų laikai“.  Pirmasis šio ciklo koncertas  vyks jau šį sekmadienį, spalio 16 dieną, 16 val. Trakų Švč. Mergelės Marijos  Apsilankymo bažnyčioje. Tai muzikos garsų nešama geroji naujiena,  kuri Trakų bažnyčioje lankys iki pat Šv.Kalėdų.

Įspūdingoje bažnyčios erdvėje šį sekmadienį skambės sakralinė muzika ir poezijos valanda „Po angelo sparnu“. Čia  aidės A. Caldaros, G. F. Handelio, J. S. Bacho, L.Luzzi, Ch. Gounod, C. Francko, F. Schuberto, M. Regerio, R. Wagnerio, G. Verdi, G. Faure,  M. K. Čiurlionio, J. Naujalio arijos, giesmės, kūriniai vargonams. Apsilankę koncerte turės  puikią progą pasiklausyti Jono Pauliaus II, M. Daukšos, Maironio, V.Mačernio, A.Puišytės, J. Marcinkevičiaus bei kitų žinomų autorių  poezijos ir prozos. Sparnuotąjį  žodį skleis aktorė Gražina Urbonaitė, muzikos kūrinius atliks Asta Krikščiūnaitė (sopranas) ir Dainius Puišys (baritonas), vargonuos maestro Bernardas Vasiliauskas.

„Po intensyvaus vasaros sezono Trakai tarsi nugrimzda į letargą. Tačiau nuščiuvusi gamta, gausus ir turtingas kultūros paveldas nepraranda savo žavesio ir traukos. Trakai nenumaldomai traukia visais metų laikais. Todėl kilo mintis užpildyti rudeninę tuštumą ir pakviesti į  naują muzikos susitikimų ciklą, kurį ir pavadinome „Metų laikais“. Norime, kad rudenį  atvykusieji į senąją sostinę ne tik aplankytų pilį, suvalgytų kibinų, bet pasiklausytų geriausių šalies muzikantų ir išgirstų iškiliausių pasaulio bei Europos autorių kūrinių“, – sakė „Metų laikų“ projekto meno vadovas Eugenijus Paškevičius.

Pasak naujojo muzikos ciklo sumanytojų, muzika ir Trakai neatsiejami –  čia didelį populiarumą yra pelnęs vasarą vykstantis tradicinis „Užutrakio vakarų“ festivalis, Galvės džiazo fiesta plaukiančiame laive, kiti muzikos renginiai. Taigi muzika mieste, užklupus rudeniui, nepaliaus skambėti,  tik persikels į kitą erdvę.

„Naujuoju muzikos ciklu atkreipsime dėmesį ir į vieną žymiausių Lietuvos sakralinio paveldo objektų – Trakų bažnyčią. Šventovė, kurią statė Vytautas Didysis, yra vienas įstabiausių šalies kultūros paveldo paminklų. Bažnyčia, kuriai jau per 600 metų,  pastaruoju metu puikiai restauruota. Joje neprilygstama akustika, čia ideali erdvė muzikai. Džiaugiamės, kad muzikos ciklo idėją atvira širdimi sutiko Trakų klebonas dekanas Jonas Varaneckas“, – tvirtino naujojo projekto vadovas Aringas Šumskas.

Kitas „Metų laikų“ koncertas Trakų bažnyčioje vyks lapkričio 6 dieną. Koncertuos violončelininkas Mindaugas Bačkus, pakviesiantis pasiklausyti programos „Senoji ir naujoji violončelė“.  Įdomu tai, kad programoje skambės ir specialiai kompiuteriu bei šiuolaikinių technologijų sukurtas originalus akompanimentas.

Naujojo muzikos ciklo rengėjai viliasi, kad miesto svečiai nuo šio rudens ne tik skubės į Salos pilį, bet vyks specialiai į Trakus, į „Metų laikus“.

Koncertų ciklą rengia Rūdiškių muzikos mokykla, jį remia Lietuvos kultūros rėmimo fondas ir Trakų rajono savivaldybė.

Koncertas nemokamas.

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė