Kaune bus pristatyta profesorės Onos Voverienės knyga „Tautotyros etiudai“ (0)

Prof. Ona Voverienė | K.Dobkevičiaus nuotr.Spalio 14 d. 16 val. Kauno Karininkų Ramovėje (Mickevičiaus g. 19) visuomenei bus pristatyta profesorės O.Voverienės naujoji knyga „Tautotyros etiudai“ *.

Ši knyga nebus platinama knygynuose, ją įsigyti bus galima šiame renginyje.

Atsivertę  knygą pirmiausia perskaitysime poeto Justino Marcinkevičiaus žodžius:

„Aš visą laiką ieškojau savo gyvenimo prasmės tautinio gyvenimo gelmėse. Ir iki šiol man atrodo, kad tautinio, nacionalinio gyvenimo turinys, jo pajėgumas, galia – tai niekieno nepralenkta vertybė. Aš įsitikinęs, kad šiandien vėl visu aktualumu kyla būtinybė saugoti ir ginti tą vertybę, savo kalbą, etninius dalykus, be kurių mes beveidžiai ir niekam neįdomūs. Nereikalingi nei Europoje, nei pasaulyje“.

Būtent šiuo metu, kuomet tautinė savimonė, patriotiškumas imtas vis agresyviau pašiepti, kuomet dorai ir nesavanaudiškai savo Tėvynės labui besidarbuojančių žmonių jėgos senka – pasirodo knyga, kurioje autorė apibendrina lietuvių tautotyros teorijos ir istorijos pradmenis, rašo ne tik apie tautotyros mokslo pradmenų, jo teorijos ir istorijos kūrėjus, bet ir apie žmones, Asmenybes, žodžiu, raštu ir darbais kūrusius lietuvių Tautos savimonę bei jos valstybę Lietuvą; žadinusius, kėlusius ir vedusius Tautą į kovą už jos laisvę ir nepriklausomybę.

Knyga, kuri nėra nei monografija, nei mokymo priemonė, tai – edukacinio pobūdžio studija, leidinys plačiajai visuomenei. Ir mokslininkui, ir mokytojui, ir dėstytojui, ir studentui. Bandydama pateikti kuo išsamesnį vaizdą, kas iki šių dienų nuveikta lietuvių tautotyroje, išryškinti jos teorijos ir istorijos pradmenis, autorė tikisi paskatinti tautiečius domėtis tautotyros moksline kryptimi, pedagogus – parengti vidurinėms ir aukštosioms mokykloms tautotyros vadovėlius bei mokymo priemones. Vienas knygos tikslų – sudominus skaitytoją paskatinti jį ne tik tautotyrinei, bet ir politinei tautinei veiklai.
Pagrindiniai knygos skyriai: Prie tautotyros ištakų; Tautotyrinė mintis tarpukario nepriklausomoje Lietuvoje; Tautotyrinė mintis Lietuvos išeivijoje; Tautotyra sovietinės okupacijos metais; Tautotyra Lietuvai atgavus nepriklausomybę; Tautotyros teorijos pradmenys; Tautos vertybės; Tautiškumo sklaida dabarties Lietuvoje; Pabaiga: Lietuva tarp Scilės ir Charibdės. Quo vadis, Lietuva?

Profesorė, socialinių m. habil. dr. Ona Voverienė dirbo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete (1980–2000). Išleido knygas: Informatikos teorija ir metodologija (1985), Mokslotyrinės minties raida Lietuvoje 1969–1989 (su bendraut., 1990), Užsienio mokslinės techninės informacijos sistemos (1991), Informatikos metodologija (1992), Lietuvos mokslo gedulo ir vilties diena (su bendraut., 1995), Informatikos teorinės minties raida Lietuvoje 1957–1990 metais (1996), Mokslotyros trilogiją: Bibliometrija (1990), Lietuvos mokslinės mokyklos 1945–1990 (su bendraut., 2002), Žymieji XX amžiaus Lietuvos mokslininkai (2009); Žymiosios XX amžiaus Lietuvos moterys (I d., 2000), Žymiosios XX amžiaus Lietuvos moterys. Partizanės, ryšininkės, tremtinės, kovotojos (II d., 2005), Lietuva juodojo voro gniaužtuose (2005), Lietuvos laisvės kovos karžygys Vaclovas Voveris-Žaibas (2007), …Kad Lietuva klestėtų ir tautos dvasia tobulėtų… (2007), Prie tautotyros versmių (2009), Antikomunizmas (2010).
Profesorė parengė daug žymių Lietuvos mokslininkų bibliografijos rodyklių, spaudoje paskelbė per 1500 straipsnių bei recenzijų mokslotyros, tautotyros bei kitais aktualiais klausimais.

___________________________
* Voverienė, Ona. Tautotyros etiudai. – Vilnius : Diemedžio leidykla, 2011. – 519 p. – ISBN 978-9986-23-166-0.

Kategorijos: Lietuvoje, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė