Alytuje šurmuliuos mugė „Dzūkų turtai 2011“ (1)

alytiskis.lt nuotrSpalio 15 d. šeštadienį 10-19 val. Alytaus Rotušės aikštėje bei Dariaus ir Girėno gatvėje šurmuliuos tradicinė Alytaus regiono žemdirbių ir amatininkų šventė-mugė Dzūkų turtai 2011.

Čia visą dieną skambės kolektyvų iš įvairiausių Dzūkijos kampelių atliekama muzika. Mugėje galima bus įsigyti ne tik sodinukų, bet ir pačių gražiausių dzūkiškų suvenyrų, amatininkų pagamintų dirbinių, paragauti kulinarinio paveldo skanėstų. Net keturios savivaldybės savo kiemeliuose parodys tai, ką turi gražiausio savo krašte. O originaliausi šventės dalyviai bus apdovanoti mielomis dovanomis.

Mugė kaip ir senovėje turgūs, vyks pačiame miesto centre. Dėl remontuojamos Rotušės aikštės mugė įsikurs S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, o joje bus prekiaujama maistu, pristatomi menai, amatai, parduodami augalai.

Žinoma, netrūks ir perpardavinėtojų su kiniškomis prekėmis, tačiau jie renginio nustelbti neturėtų. Apsilankiusieji „Dzūkų turtuose“ galės įsigyti rudens gėrybių, dešrų, sūrių, duonos, giros, arbatžolių, molio dirbinių, rankdarbių iš vilnos, lino, papuošalų, indų, stiklo gaminių, medžio drožinių, vaismedžių ir dekoratyvinių augalų.

„Galėsite pačiupinėti, pauostyti bei įsigyti mūsų skaniausių gaminių, o taip pat pasitarti su „Uoga Uoga“ kosmetikos specialistėmis“, – sako mugės dalyvės Monika ir Jolita.

Šventės metu veiks ir kiemeliai. Štai – Alytaus rajono savivaldybė pas save kiemelin vadina geriausios prekės aukcione dalyvauti, medumi, dzūkiškomis bandomis, lašiniais, žuvimi pasigardžiuoti, o jei patiks – ir nusipirkti. Kiemelius turės keturios Dzūkijos savivaldybės, o dešimties krašto ansamblių koncertą ves Asta Kiselienė ir Kęstutis Tumynas.

Pasak mugės organizatorių, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Alytaus filialo, „Dzūkų turtus“ rengiami trečią kartą, nemažiau dešimt mugių organizavo jo tuometinė sumanytoja Alytaus apskrities administracija.

Šiųmetės mugės dalyvių patogumui spalio 15 dieną, nuo 7 iki 19 val. transporto priemonių eismas bus sustabdytas Rotušės aikštėje, iki „Dainavos“ kino teatro, bei S.Dariaus ir S.Girėno gatvės atkarpoje, nuo Vilniaus gatvės iki Laisvės Angelo aikštės.

Tradicinės mugės „Dzūkų turtai 2011“ dienotvarkė:

Spalio 15 d., šeštadienį, Alytuje, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje

10.00 Mugės pradžia

Žemės ūkio gėrybių, sodinukų, tradicinių amatų ir verslų, liaudies meistrų darbų, kulinarijos paveldo mugė. Mugės metu meistrai demonstruos įvairiausius amatus (verpimas, mezgimas, papuošalų gamyba iš žalvario, medžio drožyba, šamotinės keramikos gamyba, keramikos ir porceliano dekoravimas ir kt.)

11.00 Atidarymo ceremonija

Alytaus krašto savivaldybių, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovų sveikinimai

12 – 19.00 Meno kolektyvų pasirodymai

Liaudies kolektyvas „Dzūkų versmė“, kaimo kapela „Olakalnis“, Daugų kultūros centro kaimo kapela , Alytaus miesto liaudies kapela „Bočiai“, ansamblis „Gojus“, liaudies kolektyvas „Dzūkų aidas“, Pivašiūnų kaimo kapela, „Sidabrinis kvartetas“ Simno bočių kaimo kapela „Sidabra“, Seirijų kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Seirija“. Programos vedėjai – Asta Kiselienė ir Kęstutis Tumynas

12 – 15.00 Tradicijų, idėjų pristatymai

Dzūkų kraštui būdingų amatų, verslų, kulinarinio paveldo ir tradicijų, kaimo turizmo idėjų pristatymas savivaldybių kiemeliuose

15 – 15.30 Apdovanojimai

Geriausių šventės savivaldybių kiemelių ir geriausių šventės dalyvių apdovanojimas

19.00 Mugės pabaiga

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė