Saugokime savo akis (0)

Pasaulio sveikatos organizacija antrąjį spalio ketvirtadienį yra paskelbusi Pasauline regėjimo diena. Šią dieną žmonės skatinami pasirūpinti savo akimis, atkreipti dėmesį į aklumo keliamas problemas bei regėjimo sutrikimus. Akys yra mūsų sielos bei sveikatos veidrodis, jomis žmogus gali net kalbėti, išreikšti nuotaiką ar jausmus. Iš akių, anot filosofo Marko Aurelijaus, galima atpažinti taurų, geranorį ir nuoširdų žmogų.

80 procentų visos informacijos gaunama per regėjimą. Akis – vienas svarbiausių žmogaus organų – jos padeda orientuotis aplinkoje, mokytis, pažinti pasaulį. Iš visų žmogaus kūne dirbančių raumenų akies raumenys yra aktyviausi.

Akys pervargsta nuo skaitymo prastai apšviestoje vietoje arba gulint, valgant ar važiuojant, nuo ilgo darbo kompiuteriu, nesilaikant darbo ir poilsio režimo. Joms taip pat kenkia užterštas ar sausas oras, ultravioletiniai spinduliai, ryškus apšvietimas, akinių nenešiojimas prastai matant, ilgas ir iš netolimo atstumo televizoriaus žiūrėjimas.

Kauno „Naujosios klinikos“ gydytoja Dalia Bliujienė, paklausta kuo dažniausiai skundžiasi pacientai, sakė, jog kas penktą jų vargina ašarų plėvelės sutrikimas ir akių išsausėjimas. „Šiuos žmones kankina vokų sunkumas, graužimas, smėlio jausmas akyse ir padidėjęs jautrumas. Akys atrodo pavargusios, paraudusios, ašaroja, jaučiamas niežėjimas“, – apie išsausėjusių akių požymius pasakoja gydytoja ir įspėja juos pajutus nedelsiant kreiptis į medikus, nes negalavimai gali tapti uždegiminiais. Gydytoja D.Bliujienė pataria daugiau mirksėti, nes tai padeda išvengti sausumo bei akis vertėtų drėkinti dirbtinėmis ašaromis.

Geriausios sąlygos akims, kai oro temperatūra apie +21°C, o drėgmė siekia 50–65 %. „Stenkitės kuo ilgiau būti natūralioje dienos šviesoje, vengti tiesioginės kondicionieriaus oro srovės“, – pataria gydytoja.

Pastoviai dirbant kompiuteriu būtina daryti akių ir viso kūno pertraukėles. „Pailsėti akims padeda paprasčiausi pratimukai: kelis kartus stipriai užsimerkite ir atsimerkite; kelias sekundes pažiūrėkite pro langą į tolį; pažvelgti į viršų, nuleisti žvilgsnį žemyn ir tai kartoti po kelis kartus“, – pataria medikė.

Gydytoja Dalia Bliujienė pasidalijo patarimais, kaip natūraliomis priemonėmis pagelbėti savo akims. „Pavargus akims, taip pat jeigu jus kamuoja katarakta arba konjunktyvitas, rekomenduojama gerti petražolių sultis sumaišius jas su vandeniu ar kitomis sultimis. Akims taip pat naudingos burokėlių sultys. Sergant katarakta, esant ragenos žaizdomis, konjungtyvitui patariama vartoti medų“, – liaudies mediciną į pagalbą siūlo kviestis medikė.

Norėdami puikiai matyti vartokite vitaminus A, E, B grupės kompleksą, liuteiną, cinką, varį, chromą, geležį. Pavargusias akis taip pat atgaivina stiprios arbatos arba silpno ramunėlių, pelynų užpilo kompresai, palaikyti ant užmerktų akių.

Pasaulyje apie 284 mln. žmonių turi regėjimo sutrikimų, 39 mln. žmonių yra akli, 245 mln. yra silpnaregiai. Net 80 proc. regėjimo sutrikimų galima išvengti, o kitus – išgydyti. Saugokime savo akis!

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė