Atsargaus elgesio internete taisyklės – vaikų piešiniais iliustruotoje virtualioje enciklopedijoje (0)

Daugiau nei 50 iliustruotų patarimų – būtent taip su svarbiausiomis atsargaus elgesio internete taisyklėmis supažindina projektas “Bibliotekos pažangai”, pristatydamas virtualią saugaus interneto enciklopediją. Šioje virtualioje knygoje pateikiami patarimai skiriami tiek jauniesiems interneto vartotojams, tiek nepilnamečius vaikus auginantiems tėvams. Kartu su Lietuvos viešosiomis bibliotekomis pristatomą saugaus interneto enciklopediją galima rasti internete adresu: http://enciklopedija.bibliotekospazangai.lt.

“Internetu naudojasi vis daugiau vaikų ir paauglių. Deja, jie ne visada žino, kaip tinkamai elgtis virtualioje erdvėje: kaip atpažinti interneto sukčius ar apsimetėlius, bandančius iš jų išgauti asmeninę ar kitokią informaciją; kokiose interneto svetainėse saugu lankytis, kaip tinkamai baigti darbą kompiuteriu ar kaip užblokuoti nepageidaujamus vartotojus. Specialistų patarimų ir vaikų piešinių pagrindu sukurta enciklopedija yra paprastas, žaismingas ir visiems lengvai suprantamas atsargaus elgesio internete gidas. Jis skirtas ne tik vaikams ir paaugliams, bet ir juos auginantiems tėvams, kuriems taip pat kartais stinga atsargaus elgesio internete žinių”, – teigia kampanijos “Atsargus internete” koordinatorius Mindaugas Raguotis.

Išskirtinis enciklopedijos bruožas tas, kad virtualios knygos iliustracijų autoriai – patys vaikai. Tai šiemet gegužės-birželio mėnesiais vykusio nacionalinio moksleivių piešinių kompiuteriu konkurso “Internete aš esu atsargus” dalyviai. Visą mėnesį jaunieji interneto vartotojai iš visos Lietuvos buvo skatinami kūrybiškai atskleisti interneto grėsmes ir blogus, su kompiuterio naudojimu susijusius įpročius. Geriausi, tinkamiausiai pavojus atskleidžiantys, kūrybiškiausi piešiniai buvo atrinkti ir sudėti į virtualią enciklopediją.

Saugaus interneto enciklopediją sudaro keturi skyriai: “Saugiai bendrauju internete”, “Saugausi elektroninių sukčių”, “Kovoju su elektroninėmis patyčiomis”, “Sakau “Ne” internetui iki paryčių”. Visuose skyriuose informacija pateikiama vaikams ir paaugliams patraukliu būdu: prie kiekvieno atsargaus elgesio internete patarimo yra spalvingas jį iliustruojantis paveikslėlis. Nors tai ir virtuali enciklopedija, ją galima vartyti kaip tikrą knygą – puslapiai verčiami naudojantis kompiuterio pele.

“Tikime, kad virtualioje saugaus interneto enciklopedijoje pateikiamos svarbiausios atsargaus elgesio internete taisyklės ilgai išliks ją vartysiančių vaikų atmintyje, o tėveliams bus lengviau apie jas kalbėtis su savo atžalomis. Internetas svarbus ir naudingas kiekvienam šeimos nariui, taigi kiekvienas privalo ir išmokti apsisaugoti nuo jame slypinčių pavojų”, – sako M. Raguotis.

Daugiau informacijos apie atsargų elgesį internete rasite kampanijos “Atsargus internete” tinklalapyje http://www.bibliotekospazangai.lt/atsargusinternete, puslapyje socialiniame tinkle “Facebook” https://www.facebook.com/AtsargusInternete ir Lietuvos viešosiose bibliotekose.

Iki 2012 metų truksiantį projektą “Bibliotekos pažangai” Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina kartu su Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir šalies viešosiomis bibliotekomis. Projektą drauge finansuoja Billo ir Melindos Gatesų fondas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir savivaldybės bei bendrovė “Microsoft”, padovanojusi naujausios programinės įrangos. Projekte dalyvauja per 1 200 viešųjų bibliotekų. Lietuvos viešosiose bibliotekose vykdoma kampanija “Atsargus internete” yra projekto “Bibliotekos pažangai” dalis.

Kategorijos: Lietuvoje, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė