Naujame pašto ženkle – į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktas paukštis (0)

Spalio 8 dieną, šeštadienį, pašto ženklų katalogą papildė dar vienas pašto ženklas. Apyvartoje pasirodęs pašto ženklas buvo iš serijos „Lietuvos raudonoji knyga“, skirtas nykstančiam paukščiui – jūriniam ereliui.

Naujasis pašto ženklas bus išleidžiamas 100 tūkst. tiražu, jo nominalinė vertė – 2,15 Lt. Jūriniam ereliui skirtą pašto ženklą kūrė dailininkė Irma Balakauskaitė.

Kartu su pašto ženklu buvo išleistas ir pirmos dienos vokas, analogiškasis atvirukas bei suvenyrinis lapas. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama naujuoju pašto ženklu, Vilniaus centriniame pašte buvo antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Jūrinis erelis – vienas stambiausių pasaulyje ir didžiausių Lietuvoje perinčių plėšriųjų paukščių. Suaugusio paukščio svoris siekia 3–5 kg, o patelės – net iki 6,5 kg. Šio milžino sparno tarpugalis gali siekti iki 2,5 m. Jis minta žuvimi, daugiausia lydekomis, kuojomis, karšiais, vandens paukščiais, vidutinio dydžio žinduoliais, lesa dvėselieną. Gyvena iki 20 metų.

Jūrinis erelis peri šalia žuvingų vandens telkinių, o savo lizdui vietą renkasi miškuose. Lizdus ereliai krauna senuose, stambiuose ir aukštuose medžiuose, 11–27 m aukštyje. Į 1,5 m pločio lizdą paukštis padeda 1–3 kiaušinius ir peri apie pusantro mėnesio.

Per metus Lietuvos paštas vidutiniškai išleidžia 25–30 pašto ženklų. Lietuvos paštas taip pat teikia pasiuntinių, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė