Gimtadienio dovana Siaurukui – sušildyta senatvė (video) (0)

Antrąjį šimtmetį skaičiuojantis ir vis dar susipažinti viliojantis Lietuvos siaurasis geležinkelis – Siaurukas – rugsėjo pabaigoje Anykščiuose pasitiko 112-ąjį gimtadienį. Šitiek metų prabėgo nuo tos dienos, kai pirmasis garvežys naujais bėgiais pro Anykščius Panevėžio link nutempė pirmąjį krovininį sąstatą.

Ties XX a. slenksčiu įrengtoje ir nuo to laiko mažai pasikeitusioje Anykščių geležinkelio stotyje dar 1999 metais, minint Siauruko šimtmetį, A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinis atvėrė muziejinę ekspoziciją. Ją, kasmet vis turtėjančią, apžiūrėjo ir Siauruko pramogas išbandė jau kelios dešimtys tūkstančių lankytojų. Jie pripažino: Siaurukas gal ir paseno, bet turistams jis – vis dar jaunas ir patrauklus.
Sveikindamas Siauruką su dar vienu senatvės jaunystės gimtadieniu, muziejus paruošė jam dovaną – vaizdo siužetą apie jį.

Minifilmo kūrėjas Aidas Bubinas surinko Anykščių stotyje visa tai, kuo Siaurukas didžiuojasi, kuo jis stengiasi sužavėti vaikus ir suaugusiuosius, trumpai ir įtaigiai atskleisdamas technikos paminklo ir turistinio objekto dermę.

Ir gimtadienio proga, ir kitomis dienomis Siaurukas noriai priima dovanas, bet labiausiai mėgsta jam skiriamą dėmesį – kai gali didžiuotis esąs nepamirštas. Jis kaskart džiaugiasi smalsuoliais, į Anykščių geležinkelio stotį užsukančiais ir taip jį aplankančiais, pasivažinėti ar smagių jo nutikimų pasiklausyti norinčiais.

Vaizdo medžiagą galite pamatyti:

httpv://www.youtube.com/watch?v=jxUuQLGZ1Oo

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė